norweskie bieganie
8 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Lekkoatletyczny Dzień Dziecka


Władze World Athletics i podległe jej federacje obchodziły wczoraj Dzień Dziecięcej Lekkoatletyki. W związku z tym odbywa się kilka wydarzeń skierowanych dla najmłodszych sportowców, w tym World Mile Challenge.

Dzień Dziecięcej Lekkoatletyki to jeden z priorytetów bezpłatnego programu World Athletics Kids’ Athletics, który ma zachęcić dzieci oraz młodzież do większej aktywności i trenowania lekkoatletyki.

World Mile Challenge to ogólnoświatowe wyzwanie dla dzieci, które ma przy okazji uczcić 70. rocznicę rekordu Rogera Bannistera. World Athletics chce nakłonić 500 000 dzieci do przebiegnięcia przynajmniej 1 mili. Od 1 maja do 19 maja można korzystać ze specjalnej aplikacji, która rejestruje przebiegnięte kilometry i przekłada je na globalny kalkulator, pokazujący wspólny kilometraż wszystkich uczestników wyzwania. Na ten moment na czele World Mile Challenge są Niemcy i Bhutan.

W Oxfordzie w ramach Dnia Dziecięcej Lekkoatletyki oraz obchodów związanych z rekordem Bannistera odbył się też bieg uliczny dla dzieci na dystansie 1 mili.

Chińczycy chcą iść jeszcze dalej i ogłosili miesiąc dziecięcej lekkoatletyki. Do dużej imprezy sportowej dla najmłodszych ma dojść w Pekinie w dniach 11-12 maja:

Będzie to fantastyczna okazja dla młodych sportowców do zaprezentowania swoich umiejętności, a dla wszystkich uczestników do cieszenia się środowiskiem przyjaznej rywalizacji i wymiany kulturowej – informuje Chiński Związek Lekkiej Atletyki.

W maju Chiny chcą zorganizować 11 imprez dla najmłodszych, a ma w nich wziąć udział około 10 000 dzieci. Reprezentanci Chin w lekkoatletyce mają pomóc w promocji tych wydarzeń.

Na niedawnych zawodach World Athletics Relays na Bahamach także pamiętano o tych młodszych sportowcach. Ponad 200 dzieci wzięło udział w sztafecie, a wcześniej mogły się spotkać z jednym z najwybitniejszych olimpijczyków w historii Carlem Lewisem.

Mocno w promocję dziecięcego sportu zaangażowały się też Indie, gdzie zorganizowano kilka wydarzeń lekkoatletycznych, a brało w nich udział od 10 000 do 15 000 zawodników poniżej 14. roku życia.

Z kolei w Kenii w obozie dla uchodźców Kakuma odbyły się warsztaty lekkoatletyczne dla dzieci.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 dni temu

A czy ktoś może wie, co w Polsce

bart
bart
9 dni temu
Reply to  roman

Działacze PZLA są zajęci ważniejszymi rzeczami niż jakieś zajęcia dla dzieciaków