karolinanadolska7 1.jpg
13 kwietnia 2023 Bartłomiej Falkowski Newsy

Legenda kończy karierę – Karolina Nadolska zakończyła wyczynowe bieganie


Karolina Nadolska to rekordzistka Polski w półmaratonie z wynikiem 69:18. Swój wynik osiągnęła w Poznaniu w 2021 roku gdzie wygrała po dyskwalifikacji Kenijki złapanej na dopingu. Było to niedługo po bardzo dobrym występie zawodniczki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zajęła tam 14. miejsce – najwyższe z polskiej reprezentacji maratońskiej. Nadolska to także rekordzistka kraju na 10 000 metrów z 2014 roku (31:43,51).

Zawodniczka decyzję podjęła po nawracającej kontuzji ścięgna achillesa. Nadolska mając problemy finansowe musiała podjąć regularną pracę. Dla czterdziestodwuletniej zawodniczki wyczynowej praktycznie niemożliwe do pogodzenia jest pracowanie na etacie, profesjonalny trening i wychowywanie dziecka.

Karolina Nadolska nie rozstaje się jednak ze sportem. Prowadzi zajęcia wychowania fizycznego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jak sama twierdzi ma zamiar propagować zdrowy tryb życia i rozwijać imprezy biegowe w Poznaniu. Była już zawodniczka uczestniczyła we wtorkowej konferencji prasowej przed poznańskim półmaratonem. To do niej należy rekord imprezy.

Pani Karolino, dziękujemy za masę emocji!

Możliwość komentowania została wyłączona.