1MILA 3
30 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kultowa impreza ponownie w Poznaniu


To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może wystartować na krótkich i średnich dystansach i spotkać się na bieżni z gwiazdami polskiego sportu! Już 17 września 2023 r. na mityngu 1MILI na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu będzie można doświadczyć lekkiej atletyki w wyjątkowej odsłonie! – 1MILA to zawody dla każdego, gdzie sport łączy się z zabawą i dobroczynnością – mówi Marcin Lewandowski, jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów, ambasador imprezy i rekordzista Polski na 1 milę. Zapisy trwają tylko do 10 września!

Mityng 1MILI „odczarowuje” lekką atletykę i pokazuje, że to sport dla wszystkich – niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia.  Jest „lekko”, piknikowo i rodzinnie. Ale jest też mocna sportowa rywalizacja, profesjonalna oprawa niczym na Diamentowej Lidze, komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego i stadionowe emocje. Nie ma zawodów dla amatorów, które lepiej oddają magię biegania na stadionie! – mówi Marcin Lewandowski, który będzie obecny na poznańskiej imprezie.

Na 1MILI każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec!  W tym roku będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować także w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m). Każdy uczestnik mityngu będzie mógł także wesprzeć cel charytatywny, czyli Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, pomagający młodym biegaczom. Program, organizowany również przez Fundację Zdrowy Ruch, to jedyna taka inicjatywa pozarządowa w Polsce, wspierająca lekkoatletów w kat. U16-U20, będących na początku swojej kariery.

Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy

To będzie wyjątkowa edycja mityngu. Swój biegowy debiut zapowiedziała bowiem Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i rekordzistka świata w rzucie młotem.  Razem z Włodarczyk, w serii debiutantów, pobiec ma także Łukasz Trałka, legendarny pomocnik Lecha Poznań. Z amatorami pobiec ma również najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Marcin Lewandowski. Organizatorzy spodziewają się ok. 2000 biegaczy amatrów i dwa razy tyle kibiców. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu i stanąć na starcie wraz z gwiazdami sportu. Wystarczy się zarejestrować! Zapisy na 1MILĘ Poznań trwają do 10 września lub do wyczerpania limitu miejsc.  

1MILA 4

Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań i pozostałych naszych Partnerów pozwala nam co roku zaskakiwać Was nowościami – mówi Ada Smokowska, Dyrektora 1MILI. – W tej edycji mamy dla Was piękne koszulki techniczne, wyjątkowe medale, które po ukończeniu kilku konkurencji, możecie złożyć w kształt stadionowej bieżni oraz zupełnie nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, gdzie po raz pierwszy na naszym mityngu, dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie – podkreśla Smokowska.Dodatkowo dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje: Rodzinna Strefa Aktywności Enea, testy sprzętu marki Garmin, wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami sportu, a także konkursy oraz strefa relaksu
z leżakami i foodtruckami.

Szczegóły i zapisy: http://www.1mila.pl/poznan

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments