Maraton
14 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Korona Maratonów Polskich łatwiejsza do zdobycia


Zdobycie medalu za ukończenie Korony Maratonów Polskich to dla wielu biegaczy znakomita motywacja do ukończenia największych polskich maratonów. Wystarczy zaliczyć Maraton Dębno, Maraton Warszawski, Maraton w Poznaniu oraz Cracovia Maraton w ciągu 24 miesięcy. Najbliższa okazja już za 12 tygodni podczas nadchodzącego maratonu w Dębnie, który odbędzie się 16 kwietnia.

Do tej pory aby zdobyć Koronę Maratonów Polskich trzeba było ukończyć 5 maratonów, jednak po odwołaniu maratonu we Wrocławiu projekt skurczył się do 4 biegów. Jak informują organizatorzy wszystkie osoby, które już rozpoczęły starania o uzyskanie tytułu zdobywcy tego prestiżowego wyróżnienia dla maratończyków obowiązuje dotychczasowy regulamin.

maraton dębno

Nowy regulamin zacznie obowiązywać dla osób rozpoczynających zdobywanie tytułu w 2023 roku i zostanie niedługo opublikowany.

Mając na uwadze popularność projektu oraz jego elitarny charakter organizatorzy chcą określić warunki, które będą optymalne dla biegaczy i pozwolą na jego kontynuację.

Maraton w Dębnie będzie rozgrywany już po raz 49, a w przyszłym roku rozegrana zostanie jubileuszowa 50 edycja. Zapisy wciąż trwają.

Możliwość komentowania została wyłączona.