uid 259c8d17ccd740cf83da4aa5da45e1601676639527024 width 1200 play 0 pos 0 gs 0 height 678 krzysztof kiljan jakub szymanski damian czykier fot pap
6 lipca 2024 Iza Żaczek Newsy

Kolejni polscy lekkoatleci zakwalifikowani na Igrzyska w Paryżu


Polski Komitet Olimpijski w dniu dzisiejszym, za pośrednictwem platformy X, poinformował o kolejnej grupie polskich lekkoatletów, którzy w wyniku relokacji otrzymali prawo do indywidualnego startu w igrzyskach w Paryżu. Wśród lekkoatletów jest m.in. Krzysztof Kiljan, któremu podczas Mistrzostw Polski zabrakło jednej setnej sekundy, aby wskoczyć na miejsce dające nominację.

Aby zakwalifikować się na igrzyska, polscy sportowcy mieli dwie możliwości: uzyskać twarde minimum kwalifikacyjne lub zdobyć wysoką pozycję w rankingu World Athletics, co wymagało regularnego udziału w prestiżowych zawodach i osiągania w nich dobrych wyników. Z najnowszych informacji wynika, że polska reprezentacja powiększyła się o kolejnych zawodników, w tym o 8 lekkoatletów. Tym samym kadra olimpijska Polski w obecnej chwili liczy 212 osób (112 kobiet i 100 mężczyzn). W wyniku relokacji miejsce w kadrze uzyskali: Oliwier Wdowik (100 m), Filip Rak i Maciej Wyderka (1500 m), Justyna Święty-Ersetic oraz Marika Popowicz Drapała (400 m), Dawid Wegner (rzut oszczepem), Kristina Cimanouska (200 m) oraz Krzysztof Kiljan (bieg przez płotki 110 m).

źródło : X / PKOl

To właśnie Krzysztofowi Kiljanowi podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, pomimo zdobycia brązowego medalu w biegu na 110 m przez płotki z czasem 13,64, zabrakło jednej setnej sekundy do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. Finalnie jednak w dzisiejszym komunikacie czytamy, że dołączy do Damiana Czykiera i Jakuba Szmańskiego i poleci do Paryża.

Finalny skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu poznamy 15 lipca.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
6 dni temu

Wszystkim szczęśliwcom serdecznie gratuluję !!!! To musi być fajne uczucie !!!!

Zbigniew
Zbigniew
6 dni temu

W 1970 roku brakło mi 0,2 sek. do minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów właśnie do Paryża na dystansie 3000 m. Miesiąc później pobiłem to minimum a 3 lata później wygrałem w Paryżu na meczu Polska-Francja. To były wspaniałe chwile. Sport jest piękny i uczy cierpliwości i pokory !!!! Jeszcze raz gratulacje wszystkim olimpijczykom !!!!