Jacob Kiplimo
12 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kiplimo nie wystąpi w Mistrzostwach Świata


Ugandyjska Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła, że Jacob Kiplimo, ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 10.000 metrów, nie weźmie udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Budapeszcie z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Federacja poinformowała, że zawodnik doznał kontuzji podczas treningu 1 sierpnia 2023 roku w Kapchorwie. Raport medyczny wskazywał, że Kiplimo potrzebuje kilku tygodni, aby całkowicie wyleczyć kontuzję. W związku z tym nie oczekuje się, że będzie mógł szybko biegać w najbliższych dniach, a co za tym idzie, jego start w Mistrzostwach Świata jest wykluczony.

Zawodnik napisał na Instagramie: – „Niestety muszę wycofać się z rozpoczynających się 19 sierpnia mistrzostw świata w Budapeszcie. 1 sierpnia nabawiłem się kontuzji podczas treningu szybkościowego. Wraz z moją drużyną, trenerem, managementem i fizjoterapeutą robiliśmy wszystko, co możliwe, aby dać radę i być gotowym do moich biegów na Węgrzech. Po prawie dwóch tygodniach leczenia i konsultacji lekarskich nadal nie jestem w stanie trenować i biegać w 100% i oczywiście nie mogłem być w stanie walczyć o to, co trenowałem przez cały rok. Budapeszt był głównym celem 2023 roku i rezygnacja z mojego udziału jest dla mnie bardzo smutna, ale taki jest sport. Dziękuję moim sztabom, że próbowały wszystkiego, co było możliwe, aby to osiągnąć. Życzę wszystkim moim kolegom z ugandyjskiej drużyny i wszystkim sportowcom biorącym udział w mistrzostwach wszystkiego najlepszego”.

Kiplimo był faworytem do medalu, szczególnie po jego tegorocznym występie na 5000 metrów podczas Diamentowej Ligi w Oslo, gdzie osiągnął czas 12:41,73. Jest to szósty czas w historii na 5000 metrów.

Kiplimo w lutym wygrał Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w zeszłym roku był trzeci na Mistrzostwach Świata za swoim rodakiem Joshuą Cheptegei i Kenijczykiem Stanleyem Waithaką.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments