niepodlegla
6 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kaczor i Jarząbek mistrzami Polski na 5km

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym była dziś gospodarzem Mistrzostw Polski na 5 kilometrów. Najszybszymi zawodnikami okazali się Mateusz Kaczor oraz Sabina Jarząbek.

W ramach imprezy rozegranych zostało 10 serii. Najszybszymi seriami były dwie ostatnie serie. O godzinie 16 ruszył bieg kobiet, w którym wystartowało 51 zawodniczek. Najszybciej 5 kilometrową trasę pokonała Sabina Jarząbek z klubu KKL Kielce, która dobiegła na metę po 16 minutach i 19 sekundach. Podium dopełniły Ewa Jagielska oraz Natalia Bielak. Całe podium zmieściło się w 2 sekundach, co oznacza, że rywalizacja była niezwykle zacięta.

8KRAWCZYŃSKA MartynaKS Prefbet-Sonarol00:16:48

Bieg mężczyzn był również zacięty. Wygrał Mateusz Kaczor, który pokonał trasę w 14 minut i 14 sekund. Trzy sekundy za zawodnikiem RLTL Optima Radom dobiegł Dariusz Boratyński, a podium dopełnił Aleksander Wiącek. W sumie 20 osób złamało granicę 15 minut, a 53 granicę 16 minut.