394344493 1095797088097079 3135543694053016472 n
23 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

Julia Koralewska trzecia w Belfaście

Julia Koralewska zajęła trzecie miejsce podczas rozgrywanych w Parku Billy Neil zawodów przełajowych NI & Ulster and Bobby Rea International Cross Country. Zawody zaliczane są World Athletics Cross Country Tour – Silver. W biegu mężczyzn startowało trzech Polaków, a najlepiej z nich spisał się Maciej Megier, który zajął piąte miejsce.

Biegi Przełajowe w Belfaście przyciągnęły spore grono zawodników – we wszystkich biegach w różnych kategoriach wiekowych ukończyło bieg aż 1226 osób. Cross rozegrano w pięknej, słonecznej pogodzie, a sama trasa była na pewno dość wymagająca, a w wielu miejscach zalegała woda i nawierzchnia była błotnista. Zjawiła się też liczna grupa kibiców.

393795339 1095797004763754 2475001717162962420 n

W biegu przełajowym kobiet na 6 km zwyciężyła Brytyjka Izzy Fry z czasem 21:18, druga była również reprezentantka gospodarzy Alexandra Millard (21:54), a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Polski Julia Koralewska z czasem 22:11. W biegu łączonym (oprócz seniorek startowały jeszcze juniorki i mastersi z kat. M60) dystans 8 km ukończyły łącznie 253 osoby!

Z kolei na dystansie 8 km Crossu na piątym miejscu uplasował się Maciej Megier (26:05). Zwyciężył Etiopczyk Yohanes Asmare (25:26), drugi był Hiszpan Ilias Fifa (25:34), a trzeci Irlandczyk Nicholas Griggs (25:36). Kolejny z Polaków, Sebastian Nowicki przybiegł na 11. miejscu (27:06), a 21-letni Szymon Skalski zajął 23. miejsce z czasem 28:34. Bieg ten ukończyło 244 biegaczy.

393313713 1095796271430494 267111479004555183 n

Pełne wyniki można sprawdzić tutaj i tutaj.

Zapis transmisji Crossu w Belfaście można obejrzeć tutaj (bieg Polki zaczyna się około 1:55, a naszych panów około 4:30):

(Fot. Springwell Running Club, facebook.com)