bieg
19 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jeden z najszybszych biegów w Europie odwołany przez brak dotacji


Organizatorzy jednego z najstarszych biegów w Europie Corrida de Houilles poinformowali, że tegoroczna edycja biegu, który miał odbyć się 17 grudnia, została odwołana. Powodem ma być brak dotacji ze strony Urzędu Miasta w dotychczasowej wysokości.

Bieg Corrida de Houilles rozgrywany jest od 1972 roku. Tegoroczna edycja miała być już 51. biegiem we francuskim miasteczku. Zawody należą do jednych z najszybszych w Europie, rekordy trasy wynoszą 27:12 u mężczyzn oraz 30:32 u kobiet. Co więcej, w 2017 roku Szwajcar Julian Wanders, wygrywając bieg, ustanowił ówczesny rekord Europy w biegu na 10 kilometrów, wynoszący 27 minut i 25 sekund.

Aby wziąć udział w biegu, należy legitymować się życiówkami poniżej 37 minut i kobiety poniżej 44 minut.

W ubiegłym roku 10-kilometrową trasę pokonało ponad 2000 zawodników, z których pierwszych sześciu pokonało trasę poniżej 28 minut. Poniżej 30 minut pobiegło 61 zawodników, a barierę 32 minut pokonało 161 osób. Wynik 35 minut dawał 353 miejsce.

Jak informują organizatorzy, tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku. – „Setki wolontariuszy, którzy tak ciężko pracowali, aby zapewnić przetrwanie tego ważnego i legendarnego wydarzenia, które na stałe osadziło Houilles na mapie świata, odczuwają dzisiaj głęboki smutek” – dodają w oświadczeniu.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
10 miesięcy temu

Informacja, że to bieg na 10 km powinna być trochę wcześniej niż w przedostatnim akapicie… nie każdy czytelnik od razu wie o jaki bieg chodzi. Sugeruję pierwsze zdanie po nazwie wydarzenia 😉

Arek
Arek
10 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Tego samego szukałem! 🙂

Michał
Michał
10 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Jedy w drugim, 4 od końca 😉