30 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jankowska zapisana na Dębno


Z wolna zapełnia się lista startowa mistrzostw Polski w maratonie, które odbędą się 10 kwietnia w Dębnie. Jak na razie na listach kobiet i mężczyzn znajduje się 39 nazwisk. Jest wśród nich Katarzyna Jankowska z teamu Jacka Kostrzeby.

Jankowska 5 grudnia 2021 zadebiutowała w maratonie z doskonałym 2:27:06. Wynik pozwolił zawodniczce Podlasia Białystok na zajęcie 15 miejsca w mocno obsadzonym maratonie w Walencji. Po kilku miesiącach podopieczna Jacka Kostrzeby planuje wrócić na maratońską trasę.

Na ten moment lista startowa pań liczy zaledwie 11 nazwisk. Najgroźniejszą rywalką Jankowskiej wydaje się być Monika Jackiewicz, która w zeszłym roku zdobyła brąz MP w przełajach, srebro MP na 10 km, oraz złoto MP w półmaratonie.

Jeśli chodzi o stawkę mężczyzn, liczy 28 osób. Są wśród nich: zawsze groźny – Błażej Brzeziński, oraz wicemistrz Polski w przełajach – Artur Olejarz.

10 kwietnia Dębno ugości uczestników 42. MP kobiet, oraz 92. MP mężczyzn. W sezonie 2021 triumfowali: Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski.

Możliwość komentowania została wyłączona.