Jakob Ingebrigtsen
21 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jakob Ingebrigtsen kontuzjowany. Nie obroni tytułu mistrza Europy w przełajach


Jakob Ingebrigtsen nie wystartuje w Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych i nie obroni kolejnego tytułu mistrza Starego Kontynentu. Powodem jest kontuzja, z którą zmagał się w ostatnich tygodniach.

Zgodnie z planem Ingebrigtsen powinien przebywać obecnie w Sierra Nevada, w High Performance Center, w którym zwykle trenuje zimą podczas przygotowań do sezonów. Tym razem obóz został przełożony, ponieważ Ingebrigtsen nie był w stanie normalnie trenować z powodu kontuzji. Otoczenie zawodnika nie podało, o jaki uraz chodzi. Z Team Ingebrigtsen jedynie starszy brat Henrik zaliczył w pełni obóz przygotowawczy na wysokości zgodnie z planem.

Jak podaje TV2, do ostatnich dni była nadzieja, że Jakob ​​będzie gotowy na mistrzostwa, jednak nazwiska biegacza nie było na ostatecznej liście zawodników powołanych na przełaje. W oświadczeniu podano, że Jakob po długim i ciężkim sezonie chce skupić się na regeneracji i treningu, ponieważ ma przed sobą ważny rok i na nim chce się skupić. Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych odbędą się 10 grudnia w Brukseli.

W tym roku 23-letni norweski lekkoatleta brał udział w Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule, gdzie zwyciężył na 1500 i 3000 m oraz w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, gdzie zdobył złoto na 5000 m i srebro na 1500 m, a także regularnie występował w Diamentowej Lidze, gdzie zdobył ostatnie tytuły na 1500/milę i 3000/5000 m.

Pod nieobecność Jakoba Ingebringtsena największą gwiazdą norweskiej reprezentacji będzie Karoline Bjerkeli Grøvdal, która będzie broniła tytułu mistrzyni Europy w biegu seniorskim. Celem Grøvdal będzie zostanie drugą kobietą w historii mistrzostw, która w zdobędzie trzy złote medale z rzędu.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments