Iga Baumgart
25 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Iga Baumgart-Witan kończy sezon


Mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska ze sztafety Iga Baumgart-Witan odniosła kontuzję, która wyklucza ją ze startów w tym sezonie. Zawodniczka od kilku miesięcy zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Robiłam naprawdę wszystko co w mojej mocy! Mimo bardzo długiego procesu treningu zastępczego i rehabilitacji zamiast biegania na bieżni moje wyniki na treningu były aż nadtwo zadowalające! Wyglądało to bardzo dobrze i napawało optymizmem, że dam radę przebiec 400 m w czasie dającym możliwosć walki z inymi dziewczynami. Jednak los chciał inaczej. Na ostatnim sprawdzianie przed moim planowanym startem na Mistrzostwach Polski, stópka poległa. Wydarzyło się coś bardzo złego i prawdopodobnie uszkodziłam któreś ze ścięgien na tyle poważnie, że muszę się poddać. Kontuzja uniemożliwi mi jakikolwiek start w tym sezonie – napisała na swoim Facebooku zawodniczka.

To kolejna polska gwiazda na dystansie 400 m, która nie wystartuje na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Z powodu kontuzji z rywalizacji wycofała się Justyna Święty-Ersetic, z kolei Małgorzata Hołub-Kowalik jest w ciąży.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments