a4c3cbd26e5409eb4d27e8abc23f1aa4d274229d 3878x1889 1
22 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Genialny 16 latek z rekordem świata U18

Podczas amerykańskich kwalifikacji olimpijskich, które odbywają się w dniach 21 – 30 czerwca w Eugen, podczas biegu eliminacyjnego na 400 metrów, 16-letni Quincy Wilson czasem 44,66 pobił rekord świata w kategorii U18. Wygrał swój bieg eliminacyjny i jest poważnym kandydatem do wystąpienia podczas Igrzysk w Paryżu.

Szesnastoletni Wilson wygrał swój bieg eliminacyjny pierwszego dnia trialsów. Wypełnił minimum olimpijskie i został sklasyfikowany na drugim miejscu po wszystkich biegach eliminacyjnych. Jego wynik 44,66 podczas niedawnych Mistrzostw Europy w Rzymie pozwoliłby na zdobycie brązowego medalu. Po biegu zawodnik powiedział, że każdy startujący w mistrzostwach jest zwycięzcą i nie czuje żadnej presji.

Wilson wygrał w zeszłym tygodniu juniorskie mistrzostwa kraju wynikiem 45,13. Po biegu w seniorskich mistrzostwach powiedział: „To inna rozgrywka. Już nie jestem licealistą (…) biegam z wielkimi zawodnikami, dlatego muszę dać z siebie wszystko.”

Półfinałowe biegi na 400 metrów podczas Mistrzostw USA, które w tym roku są również kwalifikacjami olimpijskimi odbędą się w niedzielę 23 czerwca.