image2 1
28 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Filip Ostrowski triumfuje w biegu na 800 m

Filip Ostrowski, zwycięzca wczorajszych eliminacji, zostaje Mistrzem Polski na 800 m z czasem 1:50,58. To drugi medal Mistrzostw w dorobku młodego zawodnika – rok temu zajął drugą lokatę.

Bieg został otwarty w spokojnym tempie, a na jego prowadzenie od razu wysunął się Kacper Lewalski. Pierwsze okrążenie zawodnicy pokonali w okolicach 57 sekund. Lewalski cały czas bronił swojej wysokiej pozycji, mając za plecami Bartosza Kitlińskiego oraz Michała Rozmysa. Na 200 metrów przed metą, po zewnętrznej zaatakował Filip Ostrowski, zostawiając rywali za sobą. Piękny, agresywny finisz zapewnił mu pierwszą lokatę i tytuł Mistrza Polski z czasem 1:50,58. Faworyt dzisiejszego biegu, Mateusz Borkowski, zawodnik KS AZS AWF Warszawa, uplasował się na 2. miejscu, uzyskując czas 1:50,72, a jako trzeci linię mety przekroczył Patryk Sieradzki z czasem 1:50,72.

To drugi medal Mistrzostw Polski podopiecznego Stanisława Jaszczaka. Rok temu Filip Ostrowski podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Gorzowie Wielkopolskim ukończył rywalizację, zdobywając srebro z czasem 1:47,00.