11 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy zwycięzców Eldoret City Marathon

W niedzielę 10 kwietnia rozegrano Eldoret City Marathon. Wygrał Victor Kipchirchir, finiszując w 2:13:10. Drugi był Michael Mutai (2:13:23), na najniższym stopniu podium stanął Josphat Bett (2:13:58).

W biegu pań zwyciężyła Emily Chebet, uzyskując 2:29:57. Na drugiej pozycji przybiegła Shyline Jepkorir (2:30:13), trzecia była Lilian Jelagat (2:30:23).

Dyrektorem zawodów jest Moses Tanui, mistrz świata na 10000 m z 1991 i wicemistrz z 1993. Utytułowany biegacz, nie krył zadowolenia z poziomu zawodów i zapowiedział, że w przyszłym roku pojawią się nowe kategorie.

• Z roku na rok będziemy się rozwijać. Cieszymy się, że w przyszłym roku będziemy mieli kategorię dla zawodników na wózkach, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a także paraolimpijczyków. Chcemy, żeby każdy mógł uczestniczyć w naszym biegu – zdradził Tanui portalowi nation.africa.