24 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Drugi złoty medal dla Jamajki w ciągu kilku minut! Antonio Watson Mistrzem Świata w biegu na 400 metrów!

Antonio Watson zdobywa złoty medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie na dystansie 400 metrów. Jamajczyk przekroczył linię mety jako pierwszy po niesamowitym finiszu, podczas którego pokonał reprezentanta Wielkiej Brytanii. Srebrny medalista z zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Eugene- Kirani JAMES został zdyskwalifikowany.

Jako drugi na metę wbiegł Matthew HUDSON-SMITH z czasem 44.31, który prowadzenie utracił na ostatnich metrach przed metą. Podium uzupełnił Quincy HALL. Amerykanin zdobywając brązowy medal, ustanowił swój rekord życiowy, który od teraz wynosi 44.37.

Zeszłoroczny wicemistrz z Eugene ukończył bieg na piątym miejscu z czasem 44.52, jednak został zdyskwalifikowany za bieg po linii toru.

Przypomnijmy, że w finalnie nie wziął udziału mistrz olimpijskiego z Tokio Steven Gardinera, który podczas biegu półfinałowego doznał kontuzji i nie ukończył swojego biegu.