24 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Danielle Williams królową płotków na 100 metrów! Odzyskuje mistrzostwo po ośmiu latach!

Danielle Williams zdobyła złoty medal w biegu kobiet na 100 metrów przez płotki. Jamajka w finale uzyskała swój najlepszy czas w tym sezonie 12.43s. Ostatni raz na najwyższym stopniu podium stała podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie w 2015 roku.

Srebrny medal trafił do mistrzyni olimpijskiej Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko, która przekroczyła linię mety z czasem 12.44. Najniższy stopień podium i brązowy medal zajęła jedna z faworytek do wygranej, Amerykanka Kendra Harrison, która w biegu eliminacyjnym ustanowiła najlepszy w tym roku wynik na świecie – 12.24. W finale uzyskała dużo gorszy czas 12.46.

Przypomnijmy, że Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału, Polka w swoim biegu zajęła 4. miejsce z wynikiem 12.71. po popełnionym błędzie na dziewiątym płotku. Do tej pory jedyną Polką, która startowała w finale mistrzostw świata była Aurelia Trywiańska, która w 2003 roku zajęła 5. miejsce.