dd832934f2aa5ba896f6341f5dc0
28 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Dramatyczna decyzja i łzy Anny Kiełbasińskiej na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy


Grono kibiców czekało na powrót Anny Kiełbasińskiej, wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio, zawodniczki SKLA Sopot, która była mocnym punktem reprezentacyjnej sztafety na 400 m. Z powodu nawracającego urazu nie ukończyła eliminacyjnego biegu na 400 m podczas trwających Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Z wielkim smutkiem przekazała również ważną informację o zakończeniu kariery.

Anna Kiełbasińska od dłuższego czasu zmagała się z licznymi kontuzjami, starając się odzyskać niezbędną formę do uzyskania kwalifikacji i udziału w najważniejszym starcie – Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nie widzieliśmy jej podczas sezonu halowego, a na początku czerwca zrezygnowała z udziału w Mistrzostwach Europy w Rzymie. Niestety, podczas trwających właśnie Mistrzostw Polski w Bydgoszczy doszło do nieprzyjemnej sytuacji – z powodu kontuzji Kiełbasińska nie ukończyła biegu półfinałowego. Tylko awans do finału mógł jej zapewnić miejsce na olimpiadzie. Na ostatniej prostej, z powodu bólu, nagle zatrzymała się, usiadła poza bieżnią i rozpłakała się, kończąc tym samym szanse na dalszą rywalizację. „Wierzyłam, że mogę dobrze pobiec. W poniedziałek miałam trening łamanych 400 metrów i z nogą było OK. Dzisiaj po 200 metrze zaczęłam mocno ją czuć, każdy krok był na 'słowo honoru’” – relacjonowała Kiełbasińska.

Po zakończonym biegu udzieliła bardzo wzruszającego wywiadu dla TVP Sport, w którym przekazała, że jeżeli nie uzyskała kwalifikacji na igrzyska, to z wielkim smutkiem jest zmuszona zakończyć zawodową karierę. „Muszę być fair w stosunku do was, do siebie. Na gorąco mogę powiedzieć, że to koniec mojej kariery. Ja się z tym oswajałam już od jakiegoś czasu. Zawsze mówiłam, że chcę dociągnąć karierę do Paryża. Nie ma Paryża… Postaram się utrzymać formę na tyle, by dobiec do mety w swoim ostatnim biegu” – wspominała w rozmowie z dziennikarzami.

źródło : X/ TVP SPORT

Anna Kiełbasińska przyznała, że ma już plany na sportową emeryturę. „Nie chciałam obudzić się z ręką w nocniku. Od dwóch lat zaczęłam się zastanawiać, analizować swoje mocne strony i myśleć o tym, co mogę dalej robić” – opowiedziała. Kiełbasińska organizuje swój obóz biegowy i angażuje się w działalność Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Czuję, że mam dużo do przekazania i chciałabym, aby lekkoatletyka nabrała nowych barw. Chciałabym, aby zawody były bardziej atrakcyjne i 'cool’” – mówiła.

„Spełniłam się jako zawodniczka i czuję, że ta rola jest już zakończona. Teraz chcę spróbować spełniać się w innej roli. Wiem, że to będzie ekscytujące i fajne. Mam nadzieję, że czeka mnie wiele interesujących wyzwań” – zakończyła.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ron
Ron
15 dni temu

Dziękujemy za wspaniałe chwile. Życzymy wszystkiego dobrego.

bart
bart
15 dni temu

Mega pozytywna osoba, zawsze jej kibicowałem. Najbardziej ze wszystkich naszych 400 metrówek:)
Dzięki powodzenia na kolejnym etapie:)

Krystian
Krystian
14 dni temu

Przecież podobnie jak m.in. Marcin Lewandowski, Angelika Cichocka, Paweł Wojciechowski jest żołnierzem wspieranym przez kilka ładnych lat kariery. Co dalej z wojskiem?

Ron
Ron
14 dni temu
Reply to  Krystian

Ma w planach strzelić ci w łeb z plaskacza.

Jan
Jan
13 dni temu
Reply to  Krystian

pójdzie na front jak bedzie trzeba oddać za ciebie życie