ONxCT 1200 1200
25 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

CITY TRAIL z marką On

Partnerem Technicznym największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – została marka On. Oznacza to zakończenie jedenastoletniej współpracy z Salomonem. „Wspólnie z nowym Partnerem będziemy inspirować, pokazywać radość płynącą z ruchu i zachęcać do odkrywania nowego” – podkreślają organizatorzy. Edycja 2023/2024 to także kolejny rok współpracy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – Sponsorem Tytularnym imprezy. Sezon ruszy 30 września. Start zapisów już 27 lipca.

Zaczęło się nad poznańską Rusałką

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma swój początek w styczniu 2010 roku. Na przestrzeni 13 lat zmieniło się wiele: liczba lokalizacji (początkowo biegi odbywały się tylko w Poznaniu), nazwa wydarzenia, trasy zawodów. Współpraca z marką Salomon rozpoczęła się w 2012 roku. 

To była długa, partnerska współpraca, która – tak czujemy – przyniosła wiele dobrego polskiemu trailowi. Jesteśmy wdzięczni za ten czas wspólnego działania na rzecz promocji biegów przełajowych i górskich w Polsce. Dziękujemy wszystkim Osobom związanym z Salomonem, z którymi mieliśmy okazję współpracować. Od sezonu 2023/2024 biegniemy dalej oddzielnie, z poczuciem dobrze wykonanego zadania! Zmiany są podstawą rozwoju i tak właśnie traktujemy krok, który właśnie postawiliśmy. Wspólnie z marką On zrobimy, co w naszej mocy, by uatrakcyjnić nasz cykl. Jesteśmy bardzo zmotywowani, by jak najlepiej wykorzystać świeżość, jaką wnosi nowy Partner.– Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

image 4
Marka On wywodzi się ze szwajcarskich Alp

Nowy Partner, odświeżony logotyp, zmiany w klasyfikacjach wiekowych

Sezon 2023/2024 to nie tylko nowy Partner. Niedawno organizatorzy zaprezentowali odświeżony logotyp imprezy – zmieniony został krój pisma w słowach „CITY TRAIL”. Nowa czcionka to Messina Sans, zaprojektowana przez szwajcarskiego typografa Luziego Gantenbeina. 

Kolejną nowością jest modyfikacja kategorii wiekowych. Będzie ich aż 16 – po 8 kobiecych i 8 męskich: K/M23 – K/M35 – K/M40 – K/M45 – K/M50 – K/M55 – K/M60 – K/M65+.

image 3
Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden przyciągają osoby w każdym wieku (fot. Paweł Zając)

Sezon 2023/2024 będzie dla nas wyjątkowy – jesteśmy o tym przekonani. Już teraz czujemy dreszcze myśląc o nowościach, jakie wprowadzamy. Z olbrzymią motywacją i ciekawością czekamy na wrześniowy początek edycji! Niezwykle ważnym jest fakt, że będzie to dziewiąty rok współpracy z Nationale-Nederlanden, z czego jesteśmy niezwykle dumni– Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager Fundacji Krok do Natury

CITY TRAIL w skrócie

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Na jeden sezon składa się 50 biegów na dystansie 5 km oraz krótsze zawody dla dzieci i młodzieży. W edycji 2022/2023 cykl ukończyło 5 480, w tym 1650 dzieci. Zawodników, którzy wystartowali w co najmniej jednym biegu było 9 636, z czego 2 841 to uczestnicy zmagań juniorskich. Średnia liczba uczestników w każdej imprezie wyniosła 521, z czego 365 w biegu głównym i 156 w CITY TRAIL Junior. Od 2022 roku swoistym finałem edycji jest bieg CITY TRAIL Gold, na który składa się rywalizacja najszybszych kobiet i mężczyzn z dziesięciu lokalizacji CITY TRAIL oraz otwarty bieg towarzyszący – rozgrywany na tej samej trasie, co zawody finałowe. Miasto-gospodarz wydarzenia zmienia się co roku. W 2023 była to Warszawa, a tytuły królowej i króla CITY TRAIL wywalczyli Monika Dubiella z Trójmiasta oraz Sebastian Nowicki z Poznania. 

image 2
Na jeden sezon CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się 50 biegów

Ważnym elementem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest działalność charytatywna i współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Biegacze po raz kolejny będą sadzić las – wystarczy, że wybiorą pakiet charytatywny podczas zapisów. Te rozpoczną się 27 lipca. Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments