rower
9 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Były średniodystansowiec wygrywa etap na Tour de France


Kanadyjczyk Michael Woods miał najlepszy dzień w swojej kolarskiej karierze, wygrywając dziewiąty etap Tour de France. 36-letni zawodnik był w przeszłości bardzo dobrym biegaczem, mając na swoim koncie siódme miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów na dystansie 1500 metrów (Grosetto 2004).

Reprezentujący obecnie grupę Israel-Premier Tech zawodnik był dość niespodziewanym zwycięzcą na dzisiejszym etapie. Przez większość dystansu prowadził ze sporą przewagą Matteo Jorgensonem z zespołu Movistar, który jednak na 300 metrów przed metą został wyprzedzony przez rywali. Woods i Jorgenson byli częścią wcześniejszej ucieczki 14 kolarzy.

Pochodzący z Ottawy Woods od 2005 roku jest rekordzistą Kanady w biegu na milę do lat 20 (3:57.48) i biegu na 3000 metrów do lat 20 (7:58.04). Woods biegał na Uniwersytecie Michigan, ale przeszedł z biegania na jazdę na rowerze po powtarzających się kontuzjach stopy, które zatrzymały jego karierę biegową.

W 2013 roku przeszedł na zawodowstwo jako kolarz, a w 2016 roku był uczestnikiem kanadyjskiej drużyny olimpijskiej w Rio de Janeiro. Brał także udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020, zajmując piąte miejsce w indywidualnym wyścigu szosowym mężczyzn.

W 2018 roku Woods wygrał etap Vuelta a España, gdzie podobnie jak dzisiaj etap kończył się na stromym podjeździe. Woods po raz pierwszy wystartował w Tour de France w 2019 roku, jeżdżąc w amerykańskim zespole EF Education First i zajmując 32. miejsce w klasyfikacji generalnej. W kolejnych latach również startował we Francji, jednak bez większych sukcesów.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments