image2
4 lipca 2024 Iza Żaczek Newsy

Brytyjska firma prezentuje futurystyczną bieżnię


Sensorowa bieżnia Feldspar ma zrewolucjonizować transmisje na żywo z biegów. Brytyjska firma planuje stworzyć pierwszą na świecie bieżnię z zaawansowanymi czujnikami, która ma być „pierwszym znaczącym postępem technologicznym w lekkoatletyce od prawie 60 lat”. Bieżnia będzie rejestrować ruch sportowców w czasie rzeczywistym za pomocą czujników i kamer.

Innowacyjna nawierzchnia sportowa i oprogramowanie śledzące umożliwią sportowcom trenować bardziej efektywnie. Feldspar dostarczy dane takie jak długość kroku, tempo przyspieszenia oraz prędkość. W przeciwieństwie do danych z zegarków czy opasek sportowych, czujniki śledzenia i ruchu znajdujące się na torze oznaczają, że dane pozyskiwane będą spod stóp zawodników. Prototyp bieżni ma być testowany w tym roku, a produkcja rozpocznie się w 2025 roku.

Założona przez byłą biegaczkę Alvinę Chen firma otrzymała wsparcie inwestorów z Hongkongu. Chen zauważa, że bieżnie lekkoatletyczne nie zmieniły się od 1968 roku i podkreśla, że cyfryzacja bieżni otwiera nowe możliwości dla sportowców, wprowadzając lekkoatletykę w nową erę międzynarodowych wydarzeń na żywo. Feldspar chce, aby ich bieżnia ustanawiała nowe standardy dla sportowców i fanów na przyszłych zawodach, w tym Igrzyskach Olimpijskich.

źródło : www.feldsparsport.com
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments