blazej
19 kwietnia 2023 Bartłomiej Falkowski Newsy

Błażej Brzeziński kończy wyczynową karierę


Aktualny Mistrz Polski w maratonie Błażej Brzeziński już 7 maja wystartuje w biegu Wings for Life. Start ten oznacza zakończenie wyczynowej kariery przez jednego z najszybszych, polskich maratończyków ostatnich lat. Zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz zajmuje 22. miejsce na liście all-time polskiego maratonu.

Brzeziński to między innymi zwycięzca Maratonu Warszawskiego w 2017 roku. To wtedy ustanowił swój rekord życiowy wynoszący 2:11:27. Zawodnik należąc do Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego trzykrotnie wywalczył drużynowe mistrzostwo świata wojskowych w maratonie. Jest też złotym medalistą w drużynie w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Złoto zdobywał także z kolegami w przełaju.

Jak powiedział w podcaście Bieganie.pl – po dwudziestu trzech latach biegania nadszedł czas na spełnianie się w innych zadaniach. Brzeziński w ostatnim czasie jako trener przygotował swoją żonę, Aleksandrę Brzezińską, do przebiegnięcia maratonu w 2:28:09. Będąc żołnierzem wojska polskiego, zajmie się teraz także innymi zadaniami w ramach swojej służby.

Koniec wyczynowej kariery nie oznacza jednak końca z bieganiem. Brzeziński nie zamierza rezygnować z tej formy aktywności. O swoim udziale w biegu Wings for Life, przygotowaniach do biegu, ale także o wielu patentach treningowych czy żywieniowych opowie w najnowszym odcinku podcastu już w najbliższy piątek 21 kwietnia. Razem z nim gościem będzie Bartosz Olszewski.

Możliwość komentowania została wyłączona.