troy
26 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Biegacz zdyskwalifikowany po kolizji na mecie


Zaciekłe, sprinterskie walki na finiszu biegu zdarzają się dość często, jednak bezpośredni kontakt fizyczny jest już rzadkością. Tak właśnie stało się podczas jednego z 10-kilometrowych biegów z okazji święta dziękczynienia, który przyciągnął uwagę przez mocno nieoczekiwaną sytuację.

Wspomniany emocjonujący finisz miał miejsce podczas biegu w miejscowości Troy w stanie Nowy Jork. Kiedy jeden z biegaczy zauważył, że biegnący za nim zawodnik zamierza go wyprzedzić, zamiast przyspieszyć i wygrać w uczciwej walce, zaczął spychać przeciwnika biodrem, wpychając go ostatecznie w przydrożną barierę.

Na filmie widać, że wszyscy kibice są zszokowani, gdy dwaj biegacze wpadają na linię mety. Sprawca to Xavier Salvador z Waszyngtonu, który zablokował Jacka Hubera z Delmar w stanie Nowy Jork. Salvador zajął czwarte miejsce (31:46) przed Huberem (31:47). Zamiast sprawdzić czy Huberowi nic się nie stało po upadku Salvador upewnił się, że jego zegarek GPS został zatrzymany…

Dla trzech najlepszych zawodników przewidziano nagrody pieniężne, ale walka między Salvadorem a Huberem toczyła się o czwarte miejsce, co budzi dodatkowe zniesmaczenie. Ostatecznie Salvador został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie, jednak dopiero w momencie kiedy filmik obiegł całe środowisko biegowe i wywołał spore oburzenie. Skomentował go nawet sam Michael Johnson.

Zdjęcie: Times Union

Możliwość komentowania została wyłączona.