metlife madrid 1647165371
15 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Bieg przeniesiony przez strajki rolników


W najbliższą niedzielę 17 marca w Madrycie miał odbyć się bieg na 15 kilometrów MetLife Madrid Activa, jednak organizatorzy zdecydowali się przesunąć bieg na kolejny weekend. Powodem jest demonstracja zwołana przez Związek Rolników i Związków Hodowlanych, która będzie przebiegać wzdłuż trasy od Ministerstwa ds. Transformacji Ekologicznej do Ministerstwa Rolnictwa.

Organizatorzy biegu na 15 kilometrów MetLife Madrid Activa, w którym wyprzedano 6000 numerów startowych, zdecydowali o przeniesieniu biegu tydzień później, więc biegacze staną na starcie dopiero 24 marca. Zmodyfikowano także harmonogram biegowego dnia: start zaplanowano na godzinę 8:00, a nie, jak pierwotnie planowano na 9:00.

Zmiana terminu niesie za sobą wiele trudności nie tylko dla organizatorów, ale również dla zawodników. W związku z przełożeniem daty biegu biegacze mogą zachować numery na dzień startu, jednak mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy nowy termin nie będzie odpowiadał startującym. W takim przypadku organizatorzy obiecują zwrot opłaty startowej.

Trasa biegu MetLife Madrid Activa przebiega przez główne ulice i aleje stolicy Hiszpanii, zaczynając od Paseo de la Castellana i kończąc na Explanada del Rey.

Środki zebrane dzięki organizacji biegu zostają przekazane Fundacji Aktywnej Edukacji na rzecz szerzenia świadomości na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), na którą cierpi co piąty młody człowiek, oraz na wsparcie stypendiów dla rodzin pozbawionych środków do życia.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments