15 maja 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Bereznowska bije rekord świata na 48h

Patrycja Bereznowska rozbiła dzisiaj w Pabianicach biegowy bank. Nie dość, że wygrała z mężczyznami, to w ciągu 48 godzin zdołała wykręcić rekordowe 403 km 320 metrów (śr. tempo 7:08/km).

Bereznowska w tabelach IAU zastąpiła na pierwszej pozycji Japonkę, Sumie Inagaki, która 12 lat temu we Francji przebiegła w ciągu 48 godzin – 397 km 103 metry. Dziś w Pabianicach na drugim miejscu OPEN zawody zakończył Bartosz Fudali (391,849 km), a na trzecim Michał Koziarski (342,983 km).

Na wysokim poziomie stał też bieg na 50 km. Wygrał Paweł Kosek z czasem 2:54:32 (śr. tempo 3:29/km). Zwycięzcy maratonu warszawskiego sprzed 2 lat do rekordu Polski, Janusza Sarnickiego, zabrakło niespełna 1.5 minuty.

W biegu na 100 km długo prowadził Bartosz Olszewski aka. Warszawski Biegacz. Popularny bloger nie ukończył jednak rywalizacji. Wygrał Oleksandr Kovalyk (8:09:17).

W ramach zawodów UltraPark Weekend rozegrano MP na 24h, oraz Puchar Polski na dystansach: 50 km, 48h i 100 km.