ostrowski
30 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Atak na rekord Polski podczas memoriału Sidły w Sopocie


Na świeżo wyremontowanym tartanie stadionu leśnego w Sopocie odbędzie się dzisiaj XXV Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Bardzo ciekawie zapowiada się bieg na 600 metrów kobiet, w którym wystąpią zawodniczki, które jeszcze niedawno rywalizowały na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie Anna Wielgosz, Angelika Sarna czy Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Czy padnie nowy rekord Polski?

Angelika Sarna i Anna Wielgosz nie mogą zaliczyć swoich startów w stolicy Węgier do udanych. Na pewno będą chciały odkuć się i potwierdzić naszykowaną na mistrzostwa formę. Bieg w Sopocie będzie znakomitą okazją, a obecność w stawce Ukrainki Tetiany Melnyk i Turczynki Dilek Kocak może tylko wzmocnić rywalizację.

Bieg prowadzony będzie przez Anetę Lemiesz. Dotychczasowy rekord należy do Joanny Jóźwik i wynosi 1:25.04. W tym sezonie najszybsza była na tym dystansie Adrianna Topolnicka – 1:26.84.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się również biegi na 800 metrów, w których będziemy mogli zobaczyć najlepszych Polaków: Filipa Ostrowskiego, Michała Rozmysa czy Michała Groberskiego. Nasi panowie będą mieli okazję zmierzyć się z Kenijczykami Brianem Komenem i Kelvinem Kimutai, ale także z Hiszpanem Mariano Garcią.

W sumie w puli nagród jest 50 tys. złotych, o które lekkoatleci powalczą w jedenastu konkurencjach lekkoatletycznych: siedmiu żeńskich i czterech męskich (kobiety: 100 m, 600 m – Bursztynowa Mila, 1500 m, 3000 m z przeszkodami, skok w dal, skok o tyczce, rzut oszczepem, a mężczyźni: 100 m, 110 m ppł, 800 m, rzut oszczepem). Start mitingu o godzinie 17.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments