lisowska
21 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksandra Lisowska wygrywa półmaraton w Karlowych Warach

Znakomicie zaprezentowała się Aleksandra Lisowska podczas jubileuszowej 10. edycji półmaratonu w Karlowych Warach. Reprezentantka Polski okazała się najszybszą kobietą na mecie 1:13:24. Wśród mężczyzn wygrał znany z polskiego podwórka zawodnik z Ukrainy – Vitaliy Shafar.

W tegorocznym Mattoni 1/2 Marathon Karlowe Wary wystartowało 2800 biegaczy. Przed półmaratonem odbył się rodzinny bieg na milę, w którym wzięło udział 2000 biegaczy. Najszybciej trasę półmaratonu przebiegł Ukrainiec Vitalij Shafar z czasem 1:04:53. Swoim zwycięstwem został pierwszym wygranym tegorocznego cyklu EuroHeroes. Drugie miejsce zajął Maxim Raileanu z czasem 1:05:36, a za nim Khalid Choukoud z czasem 1:05:42.

8Vojtěch BÁRTACZE1:12:59

Kibice liczyli na dobry start mistrzyni Europy w maratonie z 2022 roku, Aleksandry Lisowskiej, która od kilku sezonów trzyma bardzo stabilny poziom. 33-letnia zawodniczka nie zawiodła oczekiwań i wygrała rywalizację z konkurentkami, uzyskując czas 1:13:24.

Jak powiedziała na mecie nasza reprezentantka, ostatni raz biegła półmaraton 3 lata temu, więc była dość niepewna startu. Do szesnastego kilometra Lisowska walczyła zaciekle z inną faworytką Militsą Mirchevą, ale ostatecznie oderwała się i wygrała o niecałe półtorej minuty. Podium dopełniła Hanne Verbruggen z Belgii z czasem 1:16:24.