ola brzezinska
26 marca 2023 Jakub Jelonek Newsy

Aleksandra Brzezińska szósta w Hanover Maraton

Aleksandra Brzezińska zajęła 6. miejsce w Maratonie w Hanowerze z wynikiem 2:37:50. Biegaczka zaczęła bardzo ambitnie, biegnąc na wynik 2:28, jednak znacznie zwolniła w drugiej części dystansu. Bieg należący do World Athletics Road Race Label wygrała wśród pań Chorwatka Matea Parlov (2:25:45, PB), a wśród mężczyzn Niemiec Amanal Petros zwyciężył z wynikiem 2:07:02.

Polka od początku biegła na czwartej pozycji, pokonując pierwsze 10 km w czasie 35:04, wciąż utrzymując równe tempo 3:31/km na pomiarze 14 km (49:05). Półmetek dystansu reprezentantka naszego kraju miała w 1:14:29, a więc tempo delikatnie spadło (średnio 3:35/km). Wciąż była jeszcze szansa na wynik poniżej 2:30.

W drugiej części dystansu Polka znacznie zwolniła, pokonując międzyczas 25 km w 1:28:48 (3:40/km) oraz 30 km w 1:47:48 (3:48/km), jednak wciąż biegła na tym etapie na wysokiej, piątej pozycji. Międzyczas 35 km wyniósł 2:07:42 (tempo 3:59/km), a biegaczka spadła na 6. miejsce. Na 40 km zmierzono jej 2:28:42 (4:10/km), a na mecie uzyskała 2:37:50 (końcówka po 4:15/km).

Przypomnijmy, że reprezentantka Wojska Polskiego pobiła w grudniu ubiegłego roku w Walencji swój rekord życiowy na królewskim dystansie czasem 2:28:09, słabszym jedynie o 9 sekund od minimum na tegoroczne mistrzostwa świata w Budapeszcie.