sorokin
14 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksandr Sorokin poprawia rekord świata na 100 km


Litwin Aleksandr Sorokin o sześć sekund poprawił własny rekord świata na 100 km. Historyczny wynik osiągnął w Wilnie podczas zawodów The World’s Fastest Run.

41-latek pobiegł w czasie 6 godzin 5 minut i 35 sekund, czym poprawił swój ubiegłoroczny rekord.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że udało mi się pobić rekord świata i że zrobiłem to w moim rodzinnym mieście. Wilno to miasto, w którym zacząłem biegać i dziękuję, że mogłem tutaj tworzyć historię – mówi rekordzista.

W Wilnie startowało prawie 30 najlepszych ultramaratończyków na świecie. Zawody odbyły się w pobliżu Cyber City, które znajduje się w dzielnicy Naujamiestis. Trasa została certyfikowana przez World Athletics i zatwierdzona przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultrarunnerów oraz Litewską Federację Lekkoatletyczną.

To wydarzenie i fantastyczny wynik Aleksandra tworzą dodatkowe zainteresowanie Cyber City i całą okolicą – mówi Laura Tyrell, szefowa działu PR w Nord Security, sponsora tytularnego imprezy The World’s Fastest Run.

Sorokin jest też rekordzistą świata na 100 mil (10:51:39) oraz w biegach na 6 godzin (98,496km), 12 godzin (177,410km) i 24 godziny (319,614km).

Możliwość komentowania została wyłączona.