dobek
1 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksander Matusiński nowym trenerem Patryka Dobka

Kilka tygodni temu pisaliśmy o odejściu brązowego medalisty olimpijskiego w biegu na 800 metrów Patryka Dobka od trenera Zbigniewa Króla, a dziś nasz średniodystansowiec zdradził nazwisko nowego trenera. Został nim Aleksander Matusiński, czyli twórca sukcesów naszej eksportowej sztafety 4×400 metrów.

To kolejny trener 29-letniego Dobka na przestrzeni ostatnich lat. Poprzednimi byli: Krzysztof Szałach, Valentyn Bondarenko oraz wspomniany Zbigniew Król. Początkowo Dobek trenował pod bieg na dystansie 400 metrów przez płotki, na którym zajął 7 miejsce na świecie oraz 5 miejsce w Europie. Prawdziwą furorę jednak zrobił, gdy przeszedł na 800 metrów. Najpierw został halowym mistrzem Europy, a potem na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio sięgnął po brązowy medal.

Trener Matusiński największe indywidualne sukcesy odnosił z Justyną Święty-Ersetic, która w 2018 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów. Czy to oznacza, że Dobek wróci do ścigania się na krótszych dystansach? Tego dowiemy się już w najbliższym sezonie.