image003
2 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aktywna Piątka – szybkie 5 kilometrów w sierpniu


W dniu 13 sierpnia 2023 roku o godz. 13:00 odbędzie się druga edycja biegu „Aktywna Piątka”. Impreza odbędzie się w Studzienicach, na szybkiej, atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasie, mierzącej 5 kilometrów.

Bieg startuje spod kościoła pw. Jana Chrzciciela w Studzienicach i tam też jest zlokalizowana meta. Trasa poprowadzona została w całości drogą asfaltową, a jej uczestnicy będą mogli powalczyć o rekordy życiowe. W ramach wydarzenia rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa śląskiego w biegu ulicznym na dystansie 5 kilometrów.

Biegiem towarzyszącym jest Bieg Rodzinny na dystansie około 500 metrów, w którym mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 16 roku życia z dowolną ilością osób towarzyszących.

W klasyfikacji OPEN nagradzanych finansowo będzie 5 pierwszych miejsc kobiet i mężczyzn. Przewidziano również nagrodę pieniężną w kwocie 1000 zł za ustanowienie rekordu trasy (Mateusz Mrówka – 14:57). O szybkości trasy oraz poziomie rywalizacji świadczą zeszłoroczne wyniki, gdzie w tropikalnych warunkach wynik 20 minut dawał dopiero… 63 miejsce!

Na tegorocznej liście startowej znaleźć można takie nazwiska jak Bartosz Jarczok, Mateusz Mrówka czy Mevsha Mykola. Wśród Pań rywalizacja zapowiada się równie ciekawie, a swoją obecność zapowiedziały utytułowane zawodniczki: Sylwia Indeka oraz Sandra Michalak. W Studzienicach zapowiada się iście sportowa niedziela pod patronatem medialnym portalu bieganie.pl oraz radia ESKA. Honorowym patronem jest Burmistrz Miasta Pszczyna oraz Śląski Związek Lekkiej Atletyki.

plakat final www

Zapisy oraz szczegóły na www.aktywnapiatka.pl

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments