praski
11 lipca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

9. Nocny Półmaraton Praski wyróżniony certyfikatem Road Race Label World Athletics

9. Nocny Półmaraton Praski wraz z towarzyszącą mu Piątką Praską (bieg na 5 km) zbliża się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się 7 już września. Start i meta obydwu dystansów znajdować się będzie na błoniach PGE Narodowego, a trasy poprowadzą najbardziej znanymi praskimi ulicami m.in. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, Zwycięzców, Francuską czy Wałem Miedzeszyńskim. 

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku i każdorazowo cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy. Szybka, płaska trasa, doskonała organizacja, profesjonalna obsługa medyczna, niepowtarzalna atmosfera to tylko część zalet biegu, które zostały zauważone również na arenie międzynarodowej. 9. Nocny Półmaraton Praski otrzymał w tym roku od World Athletics (niegdyś International Association of Athletics Federations czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) prestiżowy certyfikat Road Race Label, dołączając tym samym do światowej czołówki imprez biegowych spełniających najwyższe standardy organizacyjne i sportowe.

Zrzut ekranu 2024 07 11 o 15.18.03

„Bardzo się cieszymy, że nasze wieloletnie wysiłki, praca i pasja zostały docenione. Cały nasz team dokłada wszystkich możliwych starań, aby Półmaraton Praski, zawsze kojarzył się zawodnikom z profesjonalizmem, jakością i fantastyczną atmosferą. Nie siadamy jednak na laurach, tylko podkręcamy tempo, bo startujemy już za niecałe 2 miesiące” – powiedział Sławomir Szczęsny, Dyrektor Generalny biegu.

W imprezie potwierdziło udział wiele gwiazd światowego biegania. Na starcia zobaczymy m.in. Monikę Jackiewicz, 2-krotną mistrzynię Polski w półmaratonie (Warszawa 2024, Bydgoszcz 2021), uczestniczkę mistrzostw świata (maraton, Budapeszt 2024) i mistrzostw Europy (półmaraton, Rzym 2024) oraz Mateusza Kaczora, tegorocznego mistrza Polski w półmaratonie (Warszawa), 2-krotnego wicemistrza Polski w maratonie (Łódź 2024, Poznań 2023), reprezentanta Polski na mistrzostwach Europy (półmaraton, Rzym 2024).

Rywalizacja sportowa zapowiada się emocjonująco, tym bardziej, że dla polskiego zawodnika, który ustanowi nowy rekord kraju przewidziana jest nagroda w wysokości aż 40.000 złotych!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nacz
Nacz
1 dzień temu

64 minuty max

O co tu chodzi
1 dzień temu

Wiaodmo coś o tej komisji do spraw biegów długich co została powołana rok temu ? Czy oprócz wypłaty pensji coś się ruszyło w temacie biegów długich ?

Baltazar
Baltazar
1 dzień temu
Reply to  O co tu chodzi

Masz białko że z tego tytułu coś dostali czy tylko chrzanisz?

JJr
JJr
19 godzin temu

„W imprezie potwierdziło udział wiele gwiazd światowego biegania.” – jakieś konkrety?