wlochy
8 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy – wyniki


6 listopada na terenie Dzielnicy Włochy odbyła się II edycja wydarzenia “ 5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy”. Rywalizacja rozegrała się na nietypowym, 5-milowym dystansie (ok. 8 kilometrów) – taka odległość dzieli Urząd Dzielnicy Włochy (start) od Parku ze Stawem Koziorożca, gdzie zaplanowana była meta. W tym roku ten dystans pokonało aż  449 uczestników, a uczestnikom sprzyjała piękna jesienna pogoda.

Biegacze wystartowali przy Urzędzie Dzielnicy Włochy 6 listopada o 11.00. Wyjątkowa zarówno pod względem dystansu jak i liczby zakrętów trasa poprowadziła uczestników przez ulice i uliczki Dzielnicy, z finałem przy malowniczym Stawie Koziorożca. Trasa sprzyjała tym, co przed ostrym ściganiem lubią mieć wszystko dobrze zaplanowane – umiejętność “brania zakrętów” i pewność co do przebiegu trasy pomogła ukraść cenne sekundy walczącym o podium zawodnikom..

Sygnał do startu dał Jarosław Karcz – Burmistrz Dzielnicy Włochy. Na trasie dopingowali biegaczy oraz na mecie wręczali medale i puchary: Monika Kryk – zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy i Sebastian Piliński – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy oraz Przewodnicząca Rady Dzielnicy Włochy  Sylwia Ciekańska. Na mecie biegacze chwalili zarówno jakość oznakowania, jak i gorące wsparcie ze strony kibiców.

Wyniki 5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy

Oto najszybsza trójka wśród kobiet:

  1. Marta Kaźmierczak, czas 29:09
  2. Monika Bytner-Kwiatkowska, czas 30:17
  3. Maja Górka, czas 30:55

Poniżej najlepsza trójka mężczyzn:

  1. Daniel Żochowski, czas 25:15
  2. Piotr Kleczewski, czas 27:28
  3. Paweł Pyrzak, czas 27:33
włochy

Pełne wyniki biegu według kategorii OPEN, wiekowej, kobiet oraz mężczyzn znajdziecie tutaj.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/5MIL.BiegDzielnicyWlochy

Dziękujemy biegaczom i kibicom za liczny udział, a jednostkom policji i Straży miejskiej oraz wolontariuszom za pomoc w zabezpieczeniu biegu!

Organizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

Realizacja: Fundacja Run Vegan.

włochy

Możliwość komentowania została wyłączona.