25 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

45-latka z 1:09 w półmaratonie

Sinead Diver zachowuje formę pomimo metryki. Australijka zajęła drugie miejsce podczas niedzielnego półmaratonu w japońskim Gifu, zaliczanego do World Athletics Elite Label. Jej 1:09:00 to rekord świata w kategorii K45.

Diver 17 lutego br. skończyła 45 lat. Nie przeszkadza jej to jednak w doskonałym bieganiu. Wczorajsze 1:09:00 jest zaledwie 10 sekund słabsze od życiówki sprzed 2 lat. Niespełna rok temu finiszowała na 10 miejscu maratonu olimpijskiego w Sapporo (2:31:14). Jej życiówka w maratonie (2:24:11) pochodzi natomiast z sezonu 2019, kiedy zajęła 7 miejsce w Londynie.

Niedzielny Gifu Half Marathon wygrała Kenijka, Dolpih Omare (1:08:13). Podium uzupełniła Japonka, Haruka Yamaguchi (1:09:50). Wśród mężczyzn najlepszy był Alexander Mutiso (59:56). Chwilę za nim metę minęli: Bernard Koech (59:57) i Emmanuel Maru (59:58), zabezpieczając całe podium dla Kenii.