9e8e0287
24 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

3. Festiwal Polskich Filmów Sportowych – zgłoszenia do 27 października


W dniach 22-25 listopada w kinie Giewont w Zakopanem odbędzie się 3. Festiwal Polskich Filmów Sportowych. Wciąż możecie zgłaszać swoje produkcje do tegorocznego festiwalu, a na najlepszych czekają wysokie nagrody finansowe, których pula wynosi 70 tysięcy złotych.

Festiwal Polskich Filmów Sportowych, który odbędzie się już po raz trzeci, jest ogólnopolskim konkursowym przeglądem najlepszych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej wyłącznie o tematyce sportowej, przeznaczonym dla rodzimych twórców. Jego celem jest przegląd i promocja polskich filmów dokumentalnych (krótko- i pełnometrażowych) o tematyce sportowej. Festiwal zaprezentuje filmy we wspomnianych konkursach i odbędzie się w formule tradycyjnej w terminie 22–25 listopada br. w kinie Giewont przy ul. Kościuszki 4 w Zakopanem.

screenTrasyZakop

Festiwal podzielony jest na dwie sekcje konkursowe:

  • Konkurs dla Filmów Pełnometrażowych (powyżej 40 minut)
  • Konkurs dla Filmów Krótkometrażowych (do 40 minut).

Filmy będzie oceniało minimum sześcioosobowe Jury, powołane przez Organizatora Festiwalu. Jego członkowie przyznają nagrody regulaminowe w obu sekcjach konkursowych, biorąc pod uwagę profesjonalny poziom realizacji i walory artystyczne filmu.

Złote, Srebrne, Brązowe i Białe Mamuty

Jury przyzna po jednej Nagrodzie Głównej w obu sekcjach konkursowych. Zwycięzcy otrzymają statuetki „Złotego Mamuta” oraz gratyfikacje finansowe. Jury przyzna także po jednym Wyróżnieniu w obu sekcjach konkursowych. Wyróżnieni otrzymają statuetki „Srebrnego Mamuta” oraz gratyfikacje finansowe. Istnieje możliwość przyznania Nagrody Publiczności – wyłonionej na podstawie głosów widzów uczestniczących w pokazach filmów podczas festiwalu. Zwycięzca otrzyma Statuetkę „Brązowego Mamuta” oraz gratyfikację finansową. Publiczność głosować będzie na specjalnie oznaczonych kuponach, przyznając danej produkcji od 1 do 5 punktów lub na stronie internetowej Festiwalu. Jury może przyznać też Nagrodę Specjalną – dla indywidualności, mającej ogromny wpływ na wartość wyróżnionego filmu w dowolnej z 5 kategorii – reżyserii, scenariusza, montażu, zdjęć lub muzyki. Zwycięzcy otrzymają statuetki „Białego Mamuta” oraz gratyfikacje finansowe.

Nagrody finansowe:

Filmy Pełnometrażowe
„Złoty Mamut” – 15 000 zł brutto
„Srebrny Mamut” – 12 500 zł brutto
„Brązowy Mamut” – 10 000 zł brutto
„Biały Mamut” – 7 500 zł brutto
Filmy Krótkometrażowe
„Złoty Mamut” – 10 000 zł brutto
„Srebrny Mamut” – 7 500 zł brutto
„Brązowy Mamut” – 5 000 zł brutto
„Biały Mamut” – 2 500 zł brutto

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 października!

Link do regulaminu Festiwalu:https://festpfs.pl/wp-content/uploads/2023/10/Regulamin-FPFS-2023_v3.pdf

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments