Japońskie bieganie
12 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

242 japońskich studentów z czasem poniżej 1:06 w półmaratonie

Uniwersyteckie zawody w Japonii nie przestają zaskakiwać. Podczas rozgrywanych w ostatni weekend Akademickich Mistrzostw Japonii najlepszym okazał się Rui Aoki, który minął linię mety w czasie 1:02.06, a ponad pół tysiąca innych przebiegło dystans poniżej 1 godziny i 9 minut.

Akademickie Mistrzostwa Japonii rozegrano 9 lutego 2024 roku w Tokio. Na starcie stanęło w sumie 847 zawodników. Rywalizacja na trasie była jak zwykle zacięta, a zwycięzca Rui Aoki wyprzedził drugiego na mecie Hiro Kondę o 13 sekund. Na najniższym miejscu podium znalazł się jeszcze Shinsaku Kudo, który ukończył bieg w czasie 1:02.29.

W sumie pierwszych jedenastu zawodników na mecie pokonało granicę 63 minut, a liczba zawodników, która pokonała poszczególne czasy, wygląda bardzo imponująco:

• poniżej 1:10 – 594 zawodników.

Żeby zmieścić się w pierwszej setce, zawodnicy musieli pokonać czas 1:04.31, na miejsce numer 200 należało złamać 1:05.38, a dodatkowo pierwsze pół tysiąca osób przebiegło w czasie lepszym od 1:08.55.