29 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Zombies, Run! – uciekaj przed nieumarłymi i… dbaj o formę


Znudziło ci się bieganie? Masz problem z motywacją i zamiast wyjść do lasu wolisz posiedzieć przed komputerem? Może warto zainteresować się aplikacją Zombies, Run! – interaktywną grą symulacyjną, która urozmaici twoje bieganie.

zombies_run.png

Zombies, Run! to gra wydana na początku roku 2012 przez Six to Start i Naomi Aldermanna (brytyjskiego pisarza i powieściopisarza). Przez ponad 1.5 roku zgromadziła blisko pół miliona użytkowników i wciąż się rozwija. Aktualnie ze strony producenta ściągnąć można sequel pierwszej wersji Zombies, Run! 2 oraz aplikację dla początkujących 5k Training.

O co w tym chodzi?

Aplikacja Zombies, Run! to ciekawy pomysł na połączenie gry komputerowej z uprawianiem sportu. Użytkownik wciela się w bohatera gry zwanego Runner 5, który prowadzony przez głos w słuchawkach przechodzi kolejne misje i poznaje nowe historie. Jego celem jest uratowanie świata przed zombie poprzez zbieranie różnych przedmiotów: amunicji, materiałów medycznych i baterii, które potem służą do rozbudowy jego bazy.

Z gry można korzystać słuchając jednocześnie własnej muzyki. Aplikacja pozwala ponadto zbierać informacje dotyczące pokonanej odległości, aktualnego czasu treningu, a także tempa i spalonych kalorii. Jest to więc połączenie klasycznych aplikacji biegowych z przygodą. Dzięki Zombies, Run! możemy bowiem nie tylko śledzić swoje postępy treningowe, ale również stać się bohaterem w walce z żywymi trupami.

Więcej informacji o grze znajdziecie na https://www.zombiesrungame.com/

Aplikacja dostępna w języku angielskim działa na systemach iOS i Android.