31 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Wybiegajmy wózek dla Adama


pomocAdam od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce wynikłe z niedotlenienia i wylewu w obu półkulach mózgowych.  Choroba powoduje konieczność zapewnienia całkowitej opieki i pomocy innych osób w codziennej egzystencji. Adam nie potrafi wykonać samodzielnie większości czynności-nie wstaje, nie potrafi sam jeść i pić. Jest pod stałą opieką Centrum Zdrowia Dziecka. Każdego dnia musi być poddawany rehabilitacji domowej. Rehabilitacja dla Adama to po prostu żyć albo nie.

Dziś 17-sto letni Adam porusza się na zwykłym wózku inwalidzkim, który ogranicza samodzielne przemieszczanie się i kontakty z otoczeniem do spełnienia tych potrzeb potrzebny jest wózek z dodatkowym wyposażeniem, którego wartość wynosi 20tys.złotych.

Sytuacja finansowa rodziców Adama jest tragiczna. Utrzymują się jedynie z emerytury Ojca Adasia. Ze względu na stan zdrowia Rodziców jest konieczność obecności 2 osób przy pielęgnacji i dźwiganiu Adama.

Adam jest uczniem Gimnazjum nr.132 w Warszawie ma nauczanie indywidualne.

Jest nas dziesiątki tysięcy biegaczy w Polsce proszę w imieniu Adasia o pomoc. Wiem, że jesteśmy ludźmi WIELKIEGO SERCA przywrócimy radość i nadzieję na lepsze życie. NASZA POMOC to szansa na pierwszy w życiu samodzielny krok, o który walczy codziennie z uporem o lepsze jutro. Jeszcze raz BARDZO BARDZO PROSZĘ O POMOC ADASIOWI. Za co z GÓRY DZIĘKUJĘ w imieniu RODZICÓW I ADAMA!!!

Z wyrazami szacunku i sportowym pozdrowieniem
Janusz Bukowski reprezentant Gazowni 501259398

Wpłatę prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
01-685 Warszawa ul. Łomiańska 5
PKO SA I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Z dopiskiem : darowizna na wózek leczenie i rehabilitację
Adama Dąbrowskiego

Możliwość komentowania została wyłączona.