New Balance 1080v12
 
4 lipca 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

„Trzy Mądre Małpy” – debiutancka książka Łukasza Grassa


trzymalpuy 1Polska odpowiedź na książkę Harukiego Murakamiego „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”

Kiedy łapie cię zadyszka po wejściu na drugie piętro, a waga pokazuje trzy cyfry, możesz albo zaakceptować siebie, albo… wziąć się do roboty.

Kiedy zawodowo jesteś na skraju wypalenia i przestajesz widzieć sens w tym, co robisz, możesz albo zaakceptować ten fakt, albo… wziąć się do roboty.

Łukasz Grass w obu przypadkach wybrał to drugie rozwiązanie. Źródłem pozytywnych zmian był dla niego triathlon. Trzy mądre małpy nie są jednak ani poradnikiem, ani opisem drogi "od zera do bohatera". To bardzo intymny notatnik męża, ojca, dziennikarza i zawodnika. Po tej lekturze nabiera się ochoty, żeby wyłączyć telewizor, włożyć na nogi sportowe buty i iść pobiegać. A potem z nową energią można zacząć realizować swoje marzenia.

„Książka ta wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. Jest to bowiem piękna historia o odwadze   i o tym, jak można zmienić swoje życie na lepsze”  – prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

"Wbrew pozorom to nie jest książka tylko dla dziennikarzy i triathlonistów. Każdy z nas toczy swoją prywatną walkę. Dla jednych jest to przebierka, dal innych maraton. Łukasz Grasz daje nam przepis na zwycięstwo.”
– Stefan Szczepłek, publicysta „Rzeczpospolitej, autor książki Deyna.

Łukasz Grass (ur. 1976) – dziennikarz radiowy i telewizyjny. Szef Informacji Radia TOK FM. W latach 2005 – 2011 prowadzący programy: Polska i świat, Magazyn 24 godziny oraz serwisy informacyjne na antenie TVN24. Od 2008 roku amatorsko uprawia triathlon i biegi długie. Brał udział w Mistrzostwach Polski na dystansach olimpijskim i długim oraz w zawodach Ironman w Roth. Współzałożyciel i redaktor naczelny portalu Akademia Triathlonu.

Autor: Łukasz Grass
Premiera: 3 lipca 2012
Liczba stron: 168
Format: 205 mm x 145 mm
ISBN: 978-83-935270-0-7
Okładka: miękka
Cena: 29,99 zł