New Balance
17 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Kolejne lekkoatletki w Team New Balance


New Balance kontynuuje swój długofalowy projekt NB Team Elite, mający na celu rozwój i promocję biegania w Polsce. Z początkiem 2022 roku w zespole pojawiły się kolejne młode i obiecujące sprinterki: Kinga Gacka, Alicja Kaczmarek oraz Marika Majewska. Marka przedłużyła też współpracę z lekkoatletkami, które wspiera od lat: Anną Kiełbasińską, Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Klaudią Kazimierską, Natalią Kaczmarek i Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką.

Kinga Gacka specjalizuje się w biegu na 400 m, koronnym dystansem Alicji Kaczmarek jest 400 m przez płotki, a Marika Majewska biega na 100 m przez płotki. Wszystkie mają już na koncie sukcesy w młodzieżowych mistrzostwach na różnych poziomach, a teraz pod znakiem eNki dołączają do bardziej utytułowanych gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Amerykańska marka przedłużyła również współpracę z Anną Kiełbasińską, Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Klaudią Kazimierską, Natalią Kaczmarek i Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką.

team elite2

NB Team Elite to długofalowy projekt, który wystartował w 2015 roku, a w obecnej formule prowadzony jest od 2018 roku. Współpraca z wyczynowymi sportowcami jest częścią szerszej strategii i działań New Balance mających na celu rozwój i promocję w Polsce biegania – dyscypliny szczególnie ważnej w historii marki.

W 2022 roku kontynuujemy nasz projekt i rozszerzamy Team New Balance o kolejne młode lekkoatletki. Kinga, Alicja i Marika dołączają do doświadczonych i utytułowanych już koleżanek, z którymi współpracujemy od lat. – mówi Franciszek Romański, Sports Marketing Manager CEE w New Balance, dodając: To sygnał, że chcemy rozwijać i promować bieganie w Polsce oraz wspierać nowych obiecujących sportowców, ale też kontynuować współpracę z tymi, z którymi już od dłuższego czasu jesteśmy razem.

team elite3

Najbliższa szansa na kolejne sukcesy polskich lekkoatletów to Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 18 do 20 marca w Belgradzie. W stolicy Serbii o medale powalczy kadra złożona z 25 sportowców. W tym gronie nie zabraknie oczywiście ambasadorek New Balance. Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka są w składzie sztafety 4×400 m. Dodatkowo Natalia wystartuje indywidualnie na dystansie 400 m. W związku z powiększeniem zespołu i zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Belgradzie marka New Balance przygotowała sesję z zawodniczkami, której efekty można znaleźć TUTAJ.

Chcemy wzmacniać pozycję kobiet w sporcie, nie tylko wtedy, kiedy są na szczycie, ale także w drodze na niego. Zdjęcia z sesji oddają ich siłę i determinację w dążeniu do wyznaczonego celu. Pokazują młode kobiety, które nie oglądają się na innych, sięgają po swoje i same stają się wzorem do naśladowania. – mówi Iga Bielawski, Marketing Director CEE w New Balance.

team elite4

Kinga Gacka to zeszłoroczna brązowa medalistka juniorskich mistrzostw Europy sztafety 4×400 m w Tallinie. Na początku marca była najszybszą zawodniczka w kategorii U23 na podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Dwudziestolatka reprezentuje klub BKS Bydgoszcz, a jej trenerką jest Iwona Baumgart.

Alicja Kaczmarek to zeszłoroczna srebrna medalistka mistrzostwa świata juniorów w sztafecie mieszanej 4×400 m. Była też szóstą zawodniczką w finale biegu na 400 m przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy juniorów w Tallinie. Na co dzień trenuje pod okiem Jakuba Ogonowskiego w klubie ALKS AJP Gorzów.

Marika Majewska ma 20 lat i jest zeszłoroczną brązową medalistką juniorskich mistrzostw Europy biegu na 100 m przez płotki w Tallinie. Jest także wicemistrzynią Polski do 20 lat z 2021 roku oraz świeżo upieczoną brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski U23 w Toruniu. Marika jest wychowanką klubu LUKS Orkan Września, a obecnie trenuje w AZS AWF Gorzów pod okiem Izabeli Zaleskiej-Posmyk.


O New Balance

New Balance to działająca od 1906 roku firma produkująca obuwie oraz odzież i akcesoria sportowe. Powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie funkcjonuje pięć jej fabryk. Szósta zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 7000 współpracowników na całym świecie. W 2021 roku jej przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 4,4 mld dolarów. W Polsce produkty firmy dostępne są od lat 90. XX wieku. New Balance jest dziś jedną z najchętniej wybieranych marek obuwia sportowego.

Aby dowiedzieć się więcej o New Balance odwiedź strony www.newbalance.com oraz www.nbsklep.pl

Źródło: New Balance

Możliwość komentowania została wyłączona.