22 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Sztafeta Nadziei w największym centrum handlowym w Trójmieście


plakat


Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci organizuje po raz trzeci maraton sportowy pt. Sztafeta Nadziei w największym centrum handlowym w Trójmieście: Galerii Bałtyckiej. 24 – 25 marca ponad 30 sportowców, na zmianę przez całą dobę  „non stop”, na 2 bieżniach mechanicznych i 6 rowerach stacjonarnych, będzie swoim udziałem promować ideę domowego hospicjum dziecięcego. 

W tym roku dołączą do nas dwie kolejne ekipy na rowerach stacjonarnych: Kolibki Adventure Park i eKajaki, które rywalizować będą o największą ilość przejechanych kilometrów przez całą dobę. Drużyna zwycięska przekaże ufundowaną przez siebie nagrodę wybranej rodzinie hospicjum. 

Wśród zaprzyjaźnionych już z nami sportowców triathlonistów  i maratończyków, swój udział zapowiedzieli również: Wielokrotna Mistrzyni Świata, posłanka Iwona Guzowska oraz Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata obecnie poseł RP Leszek Blanik – ambasador Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Podczas maratonu, wolontariusze zapraszać będą dzieci do ciekawych zabaw i konkursów. Pomogą wspiąć się na ściankę wspinaczkową (wystawioną przez firmę Kolibki Adventure Park), zmierzą ciśnienie krwi i zbadają poziom cukru – bezpłatnie.

W czasie trwania eventu, wolontariusze zbierać będą do puszek kwestarskich pieniądze na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także wręczać ulotki zachęcające do przekazania 1% właśnie na nasze hospicjum domowe.

Patroni medialni Sztafety Nadziei: TVP GDAŃSK, Radio Eska oraz Portal Trójmiasto .

Strona hospicjum: www.pomorskiehospicjum.pl

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl