30 września 2008 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Recenzje Książek. KONKURS!


Nasza redakcja jest w posiadaniu kilku egzemplarzy wymienionych dalej książek które pragniemy rozdać w konkursach. A zatem zapraszam do KONKURSU.

Oto krótkie opisy lub recenzje książek związanych z bieganiem lub lekkoatletyka które pokazały się niedawno lub jakiś czas temu na naszym rynku,

Henryk Kurzyński, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha, Tadeusz Wołejko

Książka „Historia polskiej kobiecej lekkoatletyki w okresie międzywojennym” to tom materiałów biograficzno-statystycznych. W pierwszej części zamieszczone są tabele stu najlepszych Polek i 100 najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach, bilanse statystyczne, tabele rekordzistek Polski, wyniki meczów międzypaństwowych oraz światowe tabele pokazujące znaczący udział polskich lekkoatletek w rozwoju światowej lekkoatletyki. Część druga to biogramy zawodniczek z krajowej czołówki oraz niepublikowane dotąd zdjęcia.

ksiazka_2.jpg

Janusz Waśko

W książce „ Polscy Lekkoatleci na Listach Światowych 1921-2002” znajdziemy: I. Zestawienie pozycji polskich lekkoatletów w tabelach światowych za okres 1921-2002 II. Bilans indywidualny najlepszych zawodników III. Bilans zbiorczy konkurencji.

ksiazka_4.jpg

Janusz Waśko, Andrzej Socha

Książka „Athletics National Records Evolution” to całościowo zebrany i opracowany rozwój rekordów krajowych dla czołowych 30 krajów na przestrzeni dziesięcioleci licząc od roku 1912 roku czyli od daty powołania Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki Amatorskiej.

ksiazka_5.jpg

Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Marian Rynkowski

„Od Adamczaka do Zasłony Leksykon lekkoatletów polskich okresu międzywojennego – mężczyźni” Leksykon ten jest encyklopedycznym słownikiem, od A do Z. Prezentowane są tu sylwetki 1065 polskich lekkoatletów startujących w latach 1920-1939. Znaleźć tu można m.in. Dane biograficzne: nazwiska, pseudonimy sportowe, kluby, daty miejsca urodzenia i śmierci. Wyniki osiągnięte na Igrzyskach Olimpijskich , Mistrzostwach Europy, bilans startów i zwycięstw , ustanowione rekordy Polski , rekordy olimpijskie, świata i Europy oraz rekordy życiowe zawodników.

ksiazka_6.jpg

Fundacja „Maraton Warszawski”

Książka „ Maraton Warszawski 30 lat wielkiego biegu” to historia Maratonu Warszawskiego, a przede wszystkim opowieść o ludziach. Prezentowane są tu rozmowy z trzydziestoma postaciami, z których każda brała udział w kolejnych edycjach biegu m.in dziennikarze, politycy, komandosi, niepełnosprawni, marynarze, przedsiębiorcy. Rozmowy przybliżają czytelnikowi to, jak zmieniał się Maraton Warszawski i Polska w ciągu trzech ostatnich dekad.

Możliwość komentowania została wyłączona.