wrytmiebiegania 3
1 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Podcasty bieganie.pl z coraz większą liczbą odbiorców


Zupełnie nowe formaty, duży wzrost słuchalności, ciekawe i merytoryczne rozmowy, wiedza przekazywana w przystępny sposób oraz duża dawka pozytywnych wibracji – tak w skrócie można podsumować kolejny podcastowy rok w bieganie.pl. Przez ten czas, z myślą o was, zapraszaliśmy do naszego studia nie tylko znakomitych sportowców, ale również trenerów, dietetyków, psychologów, dziennikarzy i wielu innych wartościowych ludzi. W ten sposób chcieliśmy pomóc wam poszerzać swoją wiedzę na temat biegania, przedstawić ciekawe osoby oraz zachęcić społeczeństwo do korzystania z szerokiej gamy możliwości, które daje aktywność fizyczna.

Rok 2023 był niezwykle udany, a słuchalność naszych podcastów rosła w bardzo szybkim tempie. Wpływ na to miała na pewno bardzo szeroka oferta podcastów, którą staramy się oferować. Tworzymy treści zarówno dla całkowicie początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy, a nasi prowadzący merytorycznie opowiadają o konkretnych tematach.

415093249 2696901590464077 1744147064681723754 n

Nowe formaty

Chcąc poszerzać swoje grono odbiorców i jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych stałych słuchaczy, w 2023 roku kontynuowaliśmy nasze dotychczasowe, sprawdzone audycje, jak również wprowadziliśmy zupełnie nowe formaty naszych podcastów. To pozwoliło nam poszerzyć grono zapraszanych gości i urozmaicić sposób prowadzenia rozmów, których wspólnym mianownikiem było oczywiście bieganie, jednak rozmówcy dzielili się swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem, historiami i opiniami na nurtujące nas powszechnie tematy nie tylko związane z bieganiem.

Bieganie w kulturze

Z początkiem 2023 roku wystartował nowy cykl podcastów „Bieganie w kulturze”, którego autorem i prowadzącym został Paweł Wolsztyński. Z zawodu aktor, a z zamiłowania biegacz i spiker lekkoatletyczny. Podczas rozmów z zaproszonymi gośćmi zaglądał do świata filmu, teatru, literatury, malarstwa, fotografii i architektury. Rozmówcami Pawła byli nie tylko ludzie ze świata kultury, ale również sportowcy, którzy kochają sztukę, a czasami nawet sami ją tworzą.

bieganie w kulturze

Bohaterem pierwszego odcinka, który miał premierę w noworoczną niedzielę, była Anna Tybor – himalaistka, narciarka wysokogórska, wielokrotna mistrzyni Polski w skialpinizmie oraz architektka. Pierwsza kobieta na świecie, która zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu bez użycia tlenu w butli i zjechała ze szczytu na nartach.

W kolejnych odsłonach zaproszenie do redakcyjnego studia przyjęli między innymi:

  • Piotr Dębowski- polski dziennikarz i komentator sportowy. Specjalizujący się w piłce ręcznej, siatkówce, tenisie stołowym oraz łyżwiarstwie szybkim,
  • Krzysztof Wolsztyński – były lekkoatleta, najmłodszy trener w historii Reprezentacji Polski w biegach średnich i długich, a obecnie dyrektor generalny największych imprez lekkoatletycznych w Polsce i na świecie,
  • Krzysztof Domaradzki – pisarz i dziennikarz – twórca łódzkiej trylogii kryminalnej o komisarzu Tomku Kawęckim (Detoks, Trans, Reset) oraz thrillerów Sprzedawca i Przełęcz,
  • Andrzej Popiel – aktor, który ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Udziela się również jako aktor dubbingowy, konferansjer oraz lektor, a także pojawia się w filmach i serialach,
  • Paweł Skraba – dziennikarz i fotoreporter specjalizujący się w tematyce sportowej,
  • Ewa Abart – lektorka, wokalistka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka oraz producentka filmowa,
  • Mateusz Mosiewicz – aktor, absolwent Łódzkiej Filmówki, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Występował na wielu polskich scenach teatrów repertuarowych i offowych.

Paweł Wolsztyński w swoim cyklu „Bieganie w kulturze” po prostu porozmawiał z ludźmi, którzy mają pasję i kochają biegać, ale także i tymi, którzy kochają biegaczy, ale niekoniecznie biegają.

Nie o bieganiu

W marcu redakcja bieganie.pl przygotowała dla czytelników i słuchaczy niespodziankę, czyli premierowy odcinek zupełnie nowego cyklu podcastów „Nie o bieganiu”. Ten projekt został stworzony z myślą o osobach, które chcą zainwestować swój cenny czas w odsłuchanie podcastów z gośćmi, których wspólnym mianownikiem jest bieganie i którzy podzielą się w nich swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem, historiami i opiniami na nurtujące nas powszechnie tematy niezwiązane tylko z bieganiem. Jako motto tej serii rozmów można uznać: dążenie do celu, inwestycja w siebie, nieustanny rozwój — to cechy, które często przypisujemy sportowcom, jednak mogą stanowić one filary działania również poza sportem.

delikat

W jednej z odsłon „Nie o bieganiu” Adam w redakcyjnym studio gościł Mateusza Delikata – założyciela firmy Q-LAC Sport Science oraz twórcę innowacyjnego urządzenia, które małymi krokami rewolucjonizuje rynek technologii sportowej. W swojej merytorycznej oraz inspirującej rozmowie poruszylim.in. tematy dotyczące tego, skąd przyszedł pomysł na stworzenie takiego urządzenia oraz którzy sportowcy mogą z niego korzystać.

Bieganie.pl WOMEN

Z końcem marca wystartowała różowa odsłona podcastów w naszej redakcji, czyli „bieganie.pl WOMEN”.  Prowadzi go Joanna Jóźwik, która w 2023 roku oficjalnie zakończyła karierę i tym samym zmieniła bieżnię na studio redakcyjne, wraz z Katarzyną Zawistowską. Podcast ten został stworzony głównie z myślą o kobietach i dla kobiet, ale do słuchania i oglądania Panie prowadzące zachęcają również męską część widowni.

Gośćmi „bieganie.pl WOMEN” dotychczas były nie tylko zawodowe sportsmenki, czynne biegaczki i ultramaratonki, ale również niesamowite kobiety ze świata okołosportowego. Autorki tego cyklu chcą,  aby każda ze słuchaczek oraz czytelniczek portalu mogła znaleźć coś dla siebie, dlatego podczas swoich rozmów poruszają wiele dziedzin, dyscyplin i tematów, które są wartościowe i inspirujące. Słuchając nowego cyklu audycji, można poznać historie nie tylko o bieganiu, ale również o byciu obok sportu, o pasjach, o wychodzeniu ze swoich stref komfortu, o poświęceniu, o trudzie i o celu.

Pierwszy odcinek był okazją do zapoznania się z prowadzącymi różową odsłonę podcastów bieganie.pl. Słuchaczki (oraz słuchacze) mogli dowiedzieć się  m.in. ile kilometrów w tygodniu biega aktualnie Asia oraz jakie są jej plany po zakończeniu kariery lub jak Kasia poznała swojego męża, ile raz skoczyła na bungee i ze spadochronem.

premiera

Kolejne odcinki, to już rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Jako pierwsza studio odwiedziła Sofia Ennaoui – biegaczka średniodystansowa, multimedalistka mistrzostw Europy, finalistka mistrzostw świata, która opowiedziała o tym, jakimi wartościami kieruje się w życiu, co sprawia, że jest tak dobrą biegaczką oraz jakie znaczenie w jej życiu odegrały kobiety.

W kolejnych odcinkach mogliśmy usłyszeć rozmowy między innymi z:

  • Magdą Madej, która opowiedziała m.in. o swojej wyprawie na Everest oraz skąd się bierze tak wielka miłość do gór, żeby wybierać się na Dach Ziemi,
  • Aleksandrą Szmigiel– utytułowana fotograf aktualnie pracująca m.in. dla agencji Reuters, była lekkoatletka, mama 6-letniego Franka,
  • Julitą Ilczyszyn, która jako pierwsza Polka przebiegła 4 pustynie w skrajnie ekstremalnych warunkach klimatycznych, na każdej 250 km. Zdobywczyni 4 Deserts Grand Slam,
  • Krystiną Cimanowska, która opowiedziała o wydarzeniach podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, kiedy to postanowiła nie wracać do swojego kraju i gdzie znalazła swoje nowe miejsce do życia i trenowania.

Do studia Asia i Kasia zaprosiły również wulkan energii, czyli Edytę Litwiniuk, która za sprawą wszystkich swoich aktywności sprawia, że daleko jej do stereotypowej „matki Polki”. O budowaniu wartości marketingowej opowiedziała Monika Płaczkowska, natomiast kwestię dotyczącą równowagi i balansu w życiu sportowym nakreśliła Marta Szostak.

Ważny temat dotyczący zdrowia psychicznego w sporcie rozwinęła w różowym podcaście psycholog sportowa- Daria Abramowicz. Studio odwiedziła również Mistrzyni Świata na torze OCR100, dwukrotna Mistrzyni Europy na tym samym torze, „Last Woman Standing” ósmej edycji Ninja Warrior Polska oraz pierwszą kobietą w Polsce, która doszła do Power Tower w tym programie- Katarzyna Jonaczyk. Nie zabrakło również rozmowy z  młodziutką biegaczką, która swoim talentem od początku pokazuje, że jest w stanie wedrzeć się do światowej elity- Pią Skrzyszowską.

Maja Makowska opowiedziała o tym, jak to jest być kobietą, która w świecie diabetyków wprowadziła nie lada rewolucję i jako pierwsza kobieta na świecie ukończyła podwójnego Ironmama, chorując na cukrzycę typu I. Natomiast Maria Bobela zdradziła prowadzącym, jak wyglądały jej początki z freedivingiem, w którym w niespełna 3 lata poprawiła 22 rekordy Polski.

Podsumowując, Joanna Jóźwik wraz z Kasią Zawistowską w swojej nowej audycji wprowadzają słuchaczki w świat niezwykłych przygód pełnych energii i kobiecej siły.

O co chodzi

W ostatnim kwartale 2023 roku bieganie.pl wraz z marką eobuwie.pl postanowiły przedstawić  całkowicie nowy podcast pod nazwą „O co chodzi”, który prowadzi ekspert sportowy eobuwie.pl, a jednocześnie legenda polskiej lekkoatletyki Robert Korzeniowski. Od listopada Robert wraz ze swoimi gośćmi odkrywa zakamarki zdrowej aktywności fizycznej w formie aktywnego chodzenia oraz biegania. Według przyjętych założeń seria podcastowa ma wnieść nową jakość do świata biegania, treningu i ogólnie rozumianej aktywności fizycznej. Podczas kolejnych odcinków prowadzący będzie się dzielił ze słuchaczami swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem w zakresie chodu, ale również wcieli się w rolę osoby przeprowadzającej wnikliwe wywiady z zaproszonymi ekspertami.

DSC00251

Gościem pierwszego odcinka podcastu „O co chodzi?” napędzanego przez markę eobuwie.pl, był Ryszard Szul – trener lekkiej atletyki I klasy, ekspert w dziedzinie fizjologii wysiłku sportowego oraz wieloletni przyjaciel naszego mistrza Roberta Korzeniowskiego. Z rozmowy, która miała swoją premierę 1 listopada, można dowiedzieć się m.in. dlaczego warto chodzić, czy chodzenie obniża wiek biologiczny lub chociażby, z jaką intensywnością chodzić, aby budować wytrzymałość.

W kolejnych odsłonach podcastu „O co chodzi” Robert zaprosił do rozmowy:

  • Dr hab. Ernesta Kuchara – lekarza, pediatrę, dr hab. nauk medycznych, który pomaga swoim pacjentom już od ponad 20 lat,
  • Marka Tronina–  dyrektora Maratonu Warszawskiego, który od lat wpływa na krajobraz biegowy w Polsce,
  • Dr hab. n. med. Huberta Krysztofiaka– lekarza specjalistę medycyny sportowej, który od wielu lat jest dyrektorem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej,
  • Andree Dylong – dietetyczkę, interesująca się głównie żywieniem podczas biegów ultra,
  • Aleksandrę Pogorzelską – triathlonistkę oraz psycholożkę, pracującą w sporcie i biznesie,

Podcast „O co chodzi” napędza eobuwie.pl, lider sprzedaży butów przez internet, posiadający w ofercie z ponad 800 wyselekcjonowanych marek, w tym szeroką ofertę butów do biegania, takich jak: adidas, Asics, Hoka, New Balance, Saucony czy Reebok.

Kontynuacja znanych formatów

Rok 2023 to nie tylko nowości podcastowe, to również kontynuacja cieszących się uznaniem przez słuchaczy audycji. Kolejnych odsłon doczekała się seria „W Rytmie Biegania”, która zadebiutowała 29 czerwca 2022 roku, w ramach której powstało ponad 45 odcinków, gdzie gościli nie tylko znakomici sportowcy, ale także trenerzy, dietetycy, psychologowie, dziennikarze oraz wiele innych osób związanych z szeroko pojętym światem sportowym. Cykl ten został wyróżniony nominacją do tytułu Najlepszego Sportowego Podcastu Roku w prestiżowym konkursie Best Stream Awards.

Kontynuowany jest również podstawowy podcast bieganie.pl, który jest pełen rozmów z ciekawymi i inspirującymi osobami ze świata biegowego. Stanowi on bazę merytorycznej wiedzy treningowej, wywiadów z inspirującymi i doświadczonymi sportowcami oraz ludźmi związanych ze sportem, jak również wiele innych, równie cennych biegowych wskazówek.  

AAA09349

Rok 2023 był dla nas bardzo udany pod wieloma względami. Zdobyliśmy rzeszę nowych słuchaczy, nasze podcasty cieszą się coraz większą popularnością pośród słuchaczy z różnych środowisk. Stworzyliśmy kilka zupełnie nowych formatów, które przypadły wam do gustu, jak również kontynuowaliśmy wcześniejsze projekty. Jedno jest pewne: nie zwalniamy tempa i w 2024 roku jeszcze nie raz was zaskoczymy!

Dziękujemy za waszą obecność i do usłyszenia i zobaczenia w następnych odcinkach naszych podcastów.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
10 miesięcy temu

Świetnie się ogląda i słucha jak z lodówki nie wypada już wyłącznie jeden naczelny w parze z wnuczką prokuratora Piotrowskiego👍