pizza run
6 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Pizza run, czyli gra miejska adidas Runners! Bo bieganie jest dla wszystkich

adidas Runners szykuje w najbliższym czasie wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla wielbicieli biegania. Pizza Run pod postacią gry miejskiej połączy wszystkich głodnych wrażeń, znajdzie się miejsce dla każdego – początkujących, profesjonalistów, domatorów, głodomorów. Każdy może dołączyć, pizzy nie zabraknie dla nikogo! 

15 kwietnia to dzień biegu jedynego w swoim rodzaju. Czas jego ukończenia, prędkość czy poziom wytrenowania uczestników nie mają znaczenia. W tym wydarzeniu liczy się dobra zabawa i to, że biegniemy razem, choć każdy z nas jest inny. 

Pizza Run z AR Warsaw przybierze formę gry miejskiej, w której pokonać należy dystans ok. 7 km. Na trasie pojawią się cztery Pizza Stacje z wodą i świeżo upieczoną, gorącą pizzą! Partnerami całej akcji są lokalne pizzerie z charakterem i duszą.

Pierwsza stacja – pizza neapolitańska zaserwowana przez pizzerię Mąka i Woda (ul. Chmielna 13a). Druga stacja to pizzeria By The Slice (Nowy Świat 36) z kawałkiem pizzy nowojorskiej. Trzecią stacją jest pizzeria Va Bene (Tamka 9) z ciętym nożyczkami kawałkiem pizzy rzymskiej. Czwartą pizzerią na trasie jest W Orbicie Słońca (Marszałkowska 45/49) z kolejną odsłoną pizzy neapolitańskiej.

Na drużyny biegaczy będą czekały zagadki, quiz o pizzy, podczas którego będą musiały wykazać się wiedzą zdobytą na trasie, a także zadanie kreatywne. Pomyślne rozwiązanie zagadek doprowadzi uczestników do ukrytych miejskich lokacji oraz pozwoli na zdobycie punktów w grze. Zespół, który uzbiera najwięcej punktów, otrzyma nagrody.

Pizza Run to przede wszystkim dobra zabawa, ale także ucieleśnienie wartości, które przyświecają nam w adidas Runners. Nasze społeczności w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście to bezpieczna przestrzeń, wolna od uprzedzeń i wszelkich form przemocy, dlatego spotykamy się, aby dzielić się tym, co wszyscy kochamy – bieganiem i pizzą, która wzbudza taki sam uśmiech u każdego biegacza i biegaczki, niezależnie od płci, koloru skóry czy poziomu sportowego.

– mówi Paweł Machowski, pomysłodawca wydarzenia i kapitan adidas Runners Warsaw.
Paweł Machowski (fot. Marek Ogień)
Paweł Machowski (fot. Marek Ogień)

Na trasie Pizza Run Warszawa uczestników będą wspierać nie tylko trenerzy AR Warsaw, ale również influencerki – Marysia Jeleniewska i Natalia Szymaniec. Po biegu nie zabraknie wymiany wrażeń przy kolejnych kawałkach pizzy we wspólnej przestrzeni Sports Base na 2 piętrze sklepu adidas przy ul. Marszałkowskiej 104/122. Luźną atmosferę urozmaici piwo 0% z Browaru Rzemieślniczego Inne Beczki, DJ ZuzaOK zadba o zaplecze muzyczne – zagra funk, hiphop i r’n’b. Do tego na uczestników czekać będzie także photo-spot z gadżetami, aby uwiecznić się z przyjaciółmi przed i po biegu oraz wiele innych atrakcji.  

image processing20230405 649818
Oliwia Malmon, Marcelina Kopka (fot. Marek Ogień)

Równolegle z warszawską grą miejską odbędą się gry miejskie Pizza Run z AR Poznań i AR Tricity. Trasa będzie trochę krótsza, bez przystanków z pizzą, ale na wszystkich uczestników czekać będą zagadki, quiz, nagrody, a na koniec wspólne after party przy pizzy! W Poznaniu bazą będzie pizzeria Przyjemność (Górna Wilda 82/84), która na koniec biegu zaserwuje pizzę kalifornijską. Będzie też okazja, aby pobiegać z influencerką – Zuzą Kołodziejczyk. AR Tricity zaprasza z kolei do pizzerii Brooklyn (Plac Kaszubski 11), gdzie wspólnie z trenerami AR Tricity rozpocznie się gra miejską, by na koniec finiszować pysznymi, gorącymi plackami. 

Jak dołączyć do wydarzenia? Bardzo prosto!  

  1. Pobierz aplikację adidas Running.
  2. Dołącz do społeczności w wybranym mieście (AR Warsaw, AR Poznań, AR Tricity)
  3. Zobacz nadchodzące wydarzenia i kliknij “dołącz” do Pizza Run
arw pizza run info post FB 02

* Zapisy w Warszawie:
I pula zapisów ruszyły 5.04 o godz. 20:00
II pula zapisów planowana jest na 12.04 o 20:00.

Udział jest bezpłatny, wystarczy tylko pobrać aplikację, zarejestrować się i zapisać na wydarzenie w wybranym mieście. Uwaga, liczba miejsc ograniczona! 

Ale, ale – Pizza Run to doskonała okazja, aby dołączyć do społeczności adidas Runners, dlatego oprócz głównej puli, w każdej ze społeczności zarezerwowane są także dodatkowe miejsca dla nowych osób – jeśli macie ukończonych mniej niż 5 treningów AR, wypatrujcie wydarzenia z opisem „New Faces”.

adidas Runners to nie tylko świetne treningi z profesjonalnymi trenerami, to biegowa społeczność, która wspiera, inspiruje i motywuje. Tak samo ważne są profesjonalizm, jak i dobra zabawa. adidas Runners łączy ludzi z różnych środowisk, których wspólną cechą jest dążenie do bycia lepszymi: lepszymi biegaczami, lepszymi sportowcami – lepszymi ludźmi. 

Więcej szczegółów na grupach FB:

adidas to światowy lider w branży artykułów sportowych. Firma z siedzibą w niemieckim Herzogenaurach zatrudnia ponad 59 000 osób na całym świecie i w 2022 roku wygenerowała sprzedaż w wysokości 22,5 miliarda euro.

Możliwość komentowania została wyłączona.