30 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Pamela Anderson pobiegnie w maratonie


To oficjalne… Zrobię to… – tym krótkim tekstem na Twitterze Pamela Anderson poinformowała swoich fanów, że w listopadzie weźmie udział w maratonie nowojorskim. Popularna aktorka dołączy do kilku innych osób, które w ten sposób będą zbierać środki na pomoc dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Haiti w 2010 roku.

Pamela Anderson 3
Pamela Anderson (fot. Peta, wikipedia.org)

Pamela Anderson, aktorka znana przede wszystkim z roli w serialu Słoneczny Patrol w maratonie wystartuje po raz pierwszy. W Nowym Jorku dołączy do pięciu maratończyków z Haiti, którzy w ramach kampanii The Long Run for Haiti zbierać będą pieniądze na wspieranie opieki zdrowotnej, edukacji, budowy i bezpiecznego powrotu do stałego zamieszkania dla osób, które zostały bez dachu nad głową po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Haiti trzy lata temu.

Popieram działania na rzec wsparcia Haiti już od jakiegoś czasu – mówi aktorka w rozmowie z serwisem ETonline. – Jeżeli kiedykolwiek byliście w Haiti, to wiecie, że można się w tym miejscu zakochać. Przez wiele lat pracowałam w obronie praw zwierząt i obrońców środowiska. Dziś chciałabym pomóc Haiti, gdyż tam na skutek trzęsienia także pojawiły się problemy, które już znam. Naprawdę wierzę, że Haiti może być sercem świata.

Maraton w Nowym Jorku odbędzie się w tym roku 3 listopada i na starcie tradycyjnie zgromadzi kilkadziesiąt tysięcy biegaczy z całego świata.

Źródło: runnersworld.com, etonline.com.

Możliwość komentowania została wyłączona.