15 grudnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

No Easy Mile – pierwsze wrażenia


Dotarły już do Polski pierwsze egzemplarze DVD: "Mo Farah, No Easy Mile". Jednym ze szczęśliwych posiadaczy stał się nasz trener Krzysiek Janik. Po obejrzeniu filmu, wczoraj około 23:00 na gorąco napisał: "No powiem tak. Mam ochotę wyjść na trening 🙂 Super zrobiony film, dobra muzyka i zacna historia. No i sekret treningowy zmiany w Mo zastosowany przez Alberto. "

Potem już na chłodno:

„No Easy Miles” to coś więcej niż sportowa historia Mohameda Farah. Film pełen historii życia codziennego, wzlotów i upadków, sukcesów i porażek, oddania i poświęcenia. Dodatkowo ukazuje piękne biegowe miejsca, które zapierają dech w piersiach między innymi Addis w Etiopii,  Portland i Flagstaff w USA, Fount Romeu we Francji. Czyli miejsca kultowe dla większości biegaczy. Gdzie główny bohater wylewał litry potu w dążeniu do swojego celu. Produkcja pokazuje rzeczywisty świat sportu w którym jest miejsce zarówno na zwycięstwa jak i porażki, ukazuje trud i samotność towarzyszące tej konkurencji. A także obraz zawodnika, który mimo przeciwności losu dąży do realizacji swoich ambicji. Ponadto odsłania determinację człowieka do przełamywania swoich barier.

To piękna historia życia zarówno osobistego jak i sportowego zakończona happy endem w postaci 4 złotych medali Olimpijskich. Świetne ujęcia, znakomita muzyka podkreślająca emocje i budująca napięcie sprawia że nie możesz usiedzieć na kanapie i masz ochotę wyrwać się na trening!

Ktoś z was też widział już film?

Możliwość komentowania została wyłączona.