New Balance 1080v12
 
1 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Nike świętuje piąte urodziny!


Innowacyjny system Nike+ rozpoczął swój bieg po kuli ziemskiej równo 5 lat temu. Od tego momentu biegacze Nike+ zarejestrowali ponad 375 milionów mil, co stanowi równowartość ponad 14 milionów Maratonów Nowojorskich i spalili tyle kalorii, ile dostarcza ponad 50 milionów kawałków pizzy.

Nike+ to system łączący w sobie muzykę, indywidualne porady Nike urodzinytrenerskie oraz społeczność biegową. Obecnie społeczność Nike+ to ponad 4 milionów użytkowników z 243 krajów całego świata. Każdy z biegaczy może wykorzystać inny produkt współpracujący z platformą nikeplus.com – może to być iPod® nano, iPod® touch, iPhone® czy też opaska Nike+ SportBand. W tym roku do grona produktów Nike+ dołączył również opracowany we współpracy z Tom Tom zegarek Nike+ Sportwatch GPS.

Z okazji piątych urodzin Nike przygotował wiele biegowych atrakcji. Jedną z nich jest jubileuszowe Wyzwanie biegowe na stronie www.nikerunning.com. Wyzwanie przeznaczone jest dla polskich użytkowników systemu Nike+ i trwa 5 tygodni. Rywalizacja tocząca się na platformie www.nikerunning.com. pod nazwą „5X5X5, czyli 5. Urodziny Nike+” rozpoczęła się 1 czerwca, a skończy 6 lipca br. W tym czasie uczestnicy wyzwania mają za zadanie zarejestrować jak najwięcej kilometrów pokonanych z systemem Nike+.

Główne nagrody w konkursie czekają dla piątej, dwudziestej piątej i sto dwudziestej piątej osoby w końcowej klasyfikacji. Zwycięzcy będą mogli zaprojektować swoje wybrane buty z kolekcji Nike Running na stronie www.nikeid.com oraz otrzymają indywidualną 3-miesięczną poradę treningowo-dietetyczną, którą stworzą dla nich Eksperci Nike. Będą w ten sposób mogli doskonale przygotować się do październikowej imprezy „Biegnij Warszawo” lub do innego, dowolnie wybranego startu.