19 czerwca 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Które polskie aktorki mogłyby zagrać Szybkie Dziewczyny ?


fastgirls movie

15 czerwca, do kin w Wielkiej Brytanii wszedł film: „Szybkie dziewczyny”. Być może tytuł sugerowałby niektórym, że chodzi o jakiś film klasy X. Nic z tego, film dotyczy lekkiej atletyki, dokładnie biegania. Opowiada głównie historię wrogości, walce i rywalizacji a potem przyjaźni dwóch dziewczyn, sprinterek trenujących do Mistrzostw Świata i chcących zakwalifikować się do Brytyjskiej sztafety 4x100m. W rolach głównych wystąpiły mniej znane brytyjskie aktorki: Lily James (Gniew Tytanów 2012) i Lenora Crichlow (Serial telewizyjny o wampirach, pod mylącym tytułem „Być Człowiekiem”, 2009-2012).

Aktorki nie miały do tej pory wiele do czynienia z bieganiem, dlatego musiały przejść solidny trening, żeby film wyglądał autentycznie. Ich trening prowadziła Shani Anderson (brytyjska sprinterka, uczestnicząca w Igrzyskach w Sydney 2000) ale pojawiła się na nich także sama Christine Ohuruogu, złota medalistka na 400m z Igrzysk w Pekinie i z Mistrzostw Świata w Osace.

W polskiej kinematografii były już filmy, osnute na lekkoatletycznej kanwie, choćby takie jak „Jowita” czy „Mąż swojej żony”, gdzie w rolę słynnej biegaczki wcieliła się Aleksandra Zawieruszanka. Było to jednak wieki temu, kiedy lekkoatletyka była znacznie bardziej popularna niż dziś. Choć może to jest jakaś droga do przybliżenia jej młodemu pokoleniu ? Które z młodych polskich aktorek sprawdziłyby się najlepiej w filmie o biegowej sztafecie ? Mielcarz, Książkiewicz, Glinka, Bachleda-Curuś ? Z może macie inne typy?

Możliwość komentowania została wyłączona.