25 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

„Kondycja” w Szklarskiej


abckoncycja szklarska

Szklarska Poręba w dniach 14-26 sierpnia gości uczestników zgrupowania treningowego biegaczy Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego „Kondycja”. Głównymi organizatorami, a jednocześnie trenerami, są dobrze znani w lekkoatletycznym świecie Renata i Wiesław Paradowscy. Poprosiliśmy ich o krótką informację na temat obozu oraz formy podopiecznych.

renataparadowska.jpg" – Na górskich szlakach widoczne są skutki ulewnych deszczy, jakie nawiedziły region na początku sierpnia. Nie przeszkadza to jednak wcale w treningach. Znane w całej Polsce „Regle” są najczęstszym miejscem wypadów treningowych. W czasie pobytu zapuściliśmy się także w Góry Izerskie oraz powszechnie odwiedzane Karkonosze zdobywając Łabski Szczyt i Szrenicę. Bardzo dobra pogoda wynagrodziła nasz wysiłek i mogliśmy rozkoszować się pięknym widokiem ze Śnieżnych Kotłów. "

wieslawparadowski" – Podczas zgrupowania szczególną uwagę poświęcono na przygotowanie tlenowe i siłowe, nie zapominając o niezbędnej porcji ćwiczeń sprawności ogólnej i stretchingu. Każdy uczestnik zgrupowania czekał jednak na treningi tempowe, które wykonywaliśmy na stadionie. Szlifowaliśmy tam wytrzymałość o charakterze beztlenowym. Zmęczenie po wykonaniu odcinków kompensował wspaniały widok na Szrenicę. Odpowiednio dobrany rozkład zajęć pozwalał na realizację pełnego programu przygotowań – zarówno w sferze sportowej, jak i rekreacyjnej. Nie zabrakło czasu na wypoczynek, rozmowy o treningu, a także dobrą zabawę i integrację grupy (szczególnie wieczorami). Jest to już bodajże trzeci taki obóz organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Już w tym momencie możemy zapewnić, iż mamy nie tylko nadzieję, ale i solidne plany, aby takie zgrupowania odbywały się przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Warto jednak dodać, iż nasze wspólne treningi nie ograniczają się tylko do tych kilku tygodni na obozach. Są to całoroczne, regularne spotkania – głównie w lasach i parkach, a zimą również na sali gimnastycznej."

Szczegółowy terminarz zajęć dostępny jest zawsze na stronie Stowarzyszenia „Kondycja” www.abckondycja.pl.

Uczestnicy obozu liczą na korzystny wpływ klimatu Karkonoszy i osiągnięcie rekordów życiowych na zawodach w okresie jesiennym. Niektórzy z nich wezmą udział w Maratonie Warszawskim, natomiast praktycznie wszyscy w drugiej edycji biegu Frog Race, który odbędzie się w sobotę 11 września. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej i wzięcia udziału w biegu. Więcej informacji na stronie biegu www.frograce.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.