1 kwietnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Bieganie.pl i Maratonypolskie.pl tworzą wspólny serwis


a603_524.jpg

Z przyjemnością zawiadamiamy, że rodzina bieganie.pl powiększa sie o kolejnego członka! Jak poinformowali wczoraj redaktorzy naczelni serwisów bieganie.pl i maratonypolskie.pl, już wkrótce nastąpi fuzja obu stron internetowych. Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło wczoraj rano w hotelu Mariott w Warszawie. W połowie czerwca redakcje planują organizację wspólnego biegu oraz festynu z okazji fuzji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc stać się częścią tak cenionej marki jak bieganie.pl – powiedział redaktor naczelny "maratonów", Michał Walczewski. – Sami nie byliśmy w stanie dać sobie rady na wymagającym rynku internetowym. Razem stanowimy siłę, z którą musi się liczyć każdy konkurent.

– My też zyskujemy, maratonypolskie są znane ze swoich dokładnych i szybkich relacji z imprez biegowych – dodaje Adam Klein z bieganie.pl. – U nas jest to zaś ta część działalności, w której mamy największe luki. Działając razem, stworzymy produkt bardziej profesjonalny i przyjazny biegaczom.

Umowa przewiduje, że maratonypolskie zachowają swój adres internetowy oraz nazwę, staną się jednak marką zależną większego bieganie.pl. Serwisy zostaną wzajemnie polinkowane, bieganie.pl zapewni profesjonalną obsługę graficzną oraz edytorsko-korektorską. Zespoły redakcyjne będą wspólnie pracować przy obsłudze ważniejszych imprez biegowych. W planie jest wspólny wyjazd ekipy na jeden z większych światowych maratonów, prawdopodobnie do Berlina.

tapeta.jpg

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że graficznie jesteśmy słabsi – przyznaje Walczewski – Mieliśmy sygnały od czytelników, że strona nie jest czytelna. Tym bardziej cieszę sie więc, że zyskamy pomoc specjalistów w tym zakresie. Zacieram ręce z radości, myśląc o tym, jak dobrą jakość stworzymy wspólnie.

Z okazji połączenia obu serwisów, planowany jest wspólny bieg oraz festyn. – Myślimy o półmaratonie – mówi Klein – Biegów na tym dystansie nie ma w Polsce wiele. Chcemy zrobić go w takim terminie, aby dla biegaczy był ostatnim przetarciem przed maratonem w Poznaniu. Nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów, ale to ma być prawdziwa bomba – profesjonalny bieg bez opłat startowych, z zakwaterowaniem w dobrych hotelach. Rozmawiamy na ten temat ze sponsorami i pojawiła się szansa, że zaprosimy do Polski wielką gwiazdę, być może samą Paulę Radcliffe. Próbujemy to załatwić poprzez firmę Nike, sponsora Pauli.

maratonypolskie..png

– Równocześnie ma to być zabawa z jajem – uzupełnia Michał Walczewski – Zapewnimy wszystko to, co biegacze lubią najbardziej: grochówkę, piwo, darmowe koszulki. Zależy nam na tym, żeby sam festyn był nieco "z przymrużeniem oka". Stąd pomysł, aby zaśpiewał dla nas wokalista disco polo – Tarzan Boy.

– Wszystko jest jeszcze w fazie realizacji, będziemy informować czytelników na bieżąco o tym, jak idą przygotowania. Połączenie stron to wielka operacja programistyczna, z pewnością potrwa kilka miesięcy – dodają wspólnie obaj redaktorzy naczelni – Czekamy na pomysły czytelników, jak wyobrażają sobie naszą współpracę.

Powyższy tekst był naszym żartem z okazji Prima Aprilis. Wiele osób dało się nabrać, w tym niektórzy członkowie naszej redakcji. Przepraszamy ewentualnych obrażonych i mamy nadzieję, że było ich znacznie mniej niż rozbawionych… 😉

bieganie.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.